ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نینتندو سوییچ
تکنولوژی

نینتندو سوییچ با عبور از پلی‌استیشن 4، به سومین کنسول پرفروش تاریخ تبدیل شد

بااین‌حال طبق گزارش نینتندو، فروش واحدی و درآمد کنسول نینتندو سوییچ کاهش یافته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

فروش نینتندو سوییچ از گیم بوی (Game Boy) و پلی‌استیشن 4 عبور کرد تا به سومین کنسول پرفروش تاریخ تبدیل شود. نینتندو در گزارش درآمد خود اعلام کرد که این کنسول تا پایان سال 2022 درمجموع 122.55 میلیون دستگاه فروخته است، بنابراین اکنون فقط از پلی‌استیشن 2 و نینتندو دی‌اس، فروش کمتری دارد.

طبق گزارش نینتندو، فروش کنسول سوییچ برای دوره 9‌ماهه منتهی به 31 دسامبر، از 18.95 میلیون واحد در سال قبل، به 14.91 میلیون کاهش یافته و همچنین درآمد آن برای سال مالی منتهی به مارس، 5.6 درصد کاهش داشته است. به‌این‌ترتیب مجموع فروش این دستگاه به 122.55 میلیون دستگاه می‌رسد که از Wii (با فروش 101.63 دستگاه)، پلی‌استیشن اصلی (102.49 میلیون دستگاه) و پلی‌استیشن 4 (117.2 میلیون دستگاه) فروش بیشتری داشته است.

پرفروش‌ترین کنسول‌های تاریخ

فروش بازی‌های نینتندو سوییچ

فروش بازی‌های نینتندو سوییچ نیز در مدت مشابه 4 درصد کاهش پیدا کرد و بازی‌های جدید Pokemon Scarlet/Violet که مجموعاً 20.61 میلیون نسخه فروش داشته‌اند نیز نتوانستند این کاهش را جبران کنند.

درنتیجه تمام این موارد، غول حوزه سرگرمی ژاپنی پیش‌بینی سال مالی خود را از 19 میلیون به 18 میلیون واحد با 5 میلیون بازی کمتر کاهش داده است تا روند نزولی آن نسبت به سال گذشته ادامه پیدا کند.

نینتندو کاهش فروش خود را به کمبود مداوم نیمه‌هادی‌ها نسبت داده است؛ زیرا کمبود کنسول‌ها بر فروش نرم‌افزاری آن نیز تأثیر می‌گذارد. بااین‌حال، سونی در سه‌ماهه گذشته با 7.1 میلیون دستگاه فروخته‌شده که نسبت به سال گذشته 82 درصد افزایش پیدا کرده است، رکورد فروش جدیدی را برای پلی‌استیشن 5 به ثبت رساند.

مشکلات نینتندو احتمالاً به سخت‌افزار قدیمی آن نیز مربوط می‌شود. خریداران اکنون به‌دنبال آخرین مدل OLED دستگاه هستند، درحالی‌که مدل‌های قدیمی نینتندو سوییچ و سوییچ لایت فروش کمتری را تجربه می‌کنند.

باید دید نینتندو تا چه زمانی می‌تواند به فروش کنسول سوییچ ادامه دهد تا شاید به پرفروش‌ترین کنسول تاریخ تبدیل شود. بااین‌حال شرکت ژاپنی برای پیشی‌گرفتن از پلی‌استیشن 2 باید حدود 33 میلیون دستگاه دیگر را به فروش برساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی