ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پلی استیشن 5
کسب و کار

سونی بیشترین میزان فروش پلی استیشن 5 از زمان عرضه این کنسول را گزارش کرد

سونی اعلام کرد که در سه ماهه منتهی به 31 دسامبر 2022 سونی 7.1 میلیون کنسول PS5 فروخته است .

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۲:۰۰

سونی که اخیراً اعلام کرده بود کمبود پلی استیشن 5 رسماً به پایان رسید اکنون قوی‌ترین سه ماهه کنسول خود را گزارش کرد. در سه ماهه منتهی به 31 دسامبر 2022 سونی 7.1 میلیون کنسول PS5 فروخته است که تقریباً دو برابر فروش 3.9 میلیونی آن در سه ماهه مشابه سال قبل است.

با توجه به گزارش درآمد سونی در سه ماهه چهارم سال 2022 که ورج به آن اشاره کرده است، این شرکت اکنون 32.1 میلیون دستگاه از آخرین نسل کنسول خود را به فروش رسانده است که با فروش 30 میلیونی که در ابتدای ماه ژانویه به آن اشاره شده بود، مطابقت دارد.

نشریه Nikkei خاطرنشان می‌کند که سونی به دلیل افزایش فروش کنسول پلی استیشن 5 پیش‌بینی سود خود در پایان سال را از 9 میلیارد دلار به 9.2 میلیارد دلار افزایش داده است.

هرچند پیش‌بینی جدید همچنان کاهش 2 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد، یکی از تحلیلگرام به نقل از بلومبرگ از عملکرد سونی با توجه به مشکلات بخش فناوری استقبال کرده‌اند. «کازونوری ایتو»، تحلیلگر سرویس سرمایه گذاری Morningstar توضیح می‌دهد:

«با توجه به شرایط فعلی که تقاضا در سراسر جهان رو به وخامت است، این بسیار فوق‌العاده است که درآمد سونی مطابق با انتظارات است.»

علاوه بر این، تعداد مشترکین سرویس پلی استیشن پلاس با افزایش جزئی در این سه ماهه به 46.4 میلیون نفر رسید، اما این میزان همچنان نسبت به 48 میلیون در سه ماهه مشابه سال قبل اندکی کاهش پیدا کرده است. با این حال، درآمد حاصل از خدمات شبکه سونی تا حدود 17 درصد افزایش پیدا کرده که نشان می‌دهد سطوح اشتراکی جدیدی سرویس پلی استیشن پلاس به‌طور میانگین درآمد هر کاربر را افزایش داده است.

درنهایت، وب‌سایت حوزه گیمینگ VGC در گزارش خود توضیح می‌دهد که سونی اگر بخواهد تا پایان سال مای 2022 به هدف خود از فروش 18 میلیون کنسول دست پیدا کند، باید به فروش کنسول‌های پلی استیشن 5 با همین نرخ ادامه دهد. با این وجود، سونی باید در سه ماهه منتهی به 31 مارس 5.2 میلیون کنسول دیگر به فروش برساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی