ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آسمان دریا
علمی

آمریکا یک شیء پرنده ناشناس با طراحی هشت‌ضلعی را در حریم هوایی خود ساقط کرد

آمریکا به‌دنبال انهدام بالون چین، حالا برای چهارمین‌بار در ماه اخیر یک شیء پرنده را در حریم هوایی آمریکای شمالی ساقط کرده است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

ارتش آمریکا دیروز یک شیء پرنده ناشناس دیگر را در آسمان دریاچه میشیگان ساقط کرد. این شیء هشت‌ضلعی که در ارتفاع 6000 متری پرواز می‌کرد، چهارمین نمونه از اشیای پرنده‌ای است که در یک ماه اخیر در آمریکای شمالی مورد هدف قرار گرفته‌اند.

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید اگرچه این شیء یک تهدید نظامی تلقی نمی‌شد، اما به‌لحاظ پروازی خطرناک بود و می‌توانست قابلیت‌های جاسوسی داشته باشد. منابع آگاه به CNN اعلام کرده‌اند که این شیء شکلی هشت‌ضلعی با رشته‌های آویزان داشته، ولی محموله آن قابل تشخیص نبوده است. ایالات متحده حالا در تلاش است تا آن را در دریاچه میشیگان شناسایی و بازیابی کند.

«ملیسا دالتون»، دستیار وزیر دفاع در امور دفاع داخلی و نیم‌کره‌ای، با اشاره به انهدام بالون چین که ایالات متحده مدعی است یک بالون جاسوسی بوده، می‌گوید: «با توجه به بالون چین که هفته گذشته آن را ساقط کردیم، با دقت بیشتری درحال نظارت بر این ارتفاعات در حریم هوایی خود هستیم و دقت رادارها را افزایش داده‌ایم؛ احتمالاً به همین دلیل است که در طول هفته گذشته اشیای بیشتری را شناسایی کرده‌ایم.»

شیء ناشناس در آسمان آمریکا و ارتباط با بیگانگان؟

دالتون می‌گوید اشیایی که در ارتفاع بالا پرواز می‌کنند، می‌توانند کاربردهای زیادی داشته باشند و برای تحقیقات استفاده شوند، اما مسیر این شیء هشت‌ضلعی در نزدیکی یک سایت حساس وزارت دفاع قرار داشته و در ارتفاعی درحال پرواز بوده است که می‌توانست برای پروازهای غیرنظامی خطرناک باشد.

«گلن ون‌هرک»، ژنرال نیروی هوایی ایالات متحده که وظیفه دفاع از حریم هوایی این کشور را دارد، به خبرنگاران اعلام کرده است که ارتش آمریکا نتوانسته ماهیت سه شیء اخیر، شیوه کارکرد یا منشأ حرکت آن‌ها را پیدا کند. به همین خاطر، از آن‌ها با عنوان اشیای پرنده و نه بالون یاد شده است. ون‌هرک می‌گوید نمی‌تواند احتمال بیگانه‌بودن این اشیا یا هر توضیح دیگری را رد کند. بااین‌حال، یک مقام دیگر از وزارت دفاع اعلام کرده است که هیچ مدرکی دال بر فرازمینی‌بودن این اشیا مشاهده نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Arshia Rahimi
  Arshia Rahimi | ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

  یه چیزی عجیبه چرا همه اینا تو آمریکا کشف میشه؟؟

  • Mohamad Hashemi
   Mohamad Hashemi | ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

   بخاطر قدرت راداری و تلاش بیشتر برای جستجوی آسمانشون

مطالب پیشنهادی