ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

قرار منع تعقیب فیلیمو صادر شد

قرار منع تعقیب فیلیمو صادر شده و هفته قبل به مدیر این مجموعه ابلاغ شده است.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۶

چند روز بعد از اظهارات سخنگوی قوه قضاییه درباره شکایت سازمان صداوسیما از فیلیمو، قرار منع تعقیب این پلتفرم صادر شد.

به گزارش ایسنا، منع تعقیب فیلیمو به‌عنوان یکی از پلتفرم‌های نمایش خانگی که ساترا از آن شکایت کرده بود، صادر و هفته قبل به مدیر فیلیمو ابلاغ شده است.

براساس گزارش ایسنا، بعد از ثبت شکایت ساترا نسبت به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی و فعالیت تجاری در زمینه تولید، تکثیر و عرضه نوارهای صوتی و تصویری بدون اخذ مجوز مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۳، دادسرای فرهنگ و رسانه قرار منع تعقیب صادر کرده است.

همچنین اطلاعات نخستین حاکی از شواهدی است که براساس آن، پرونده شکایت از پلتفرم فیلم‌نت نیز با صدور قرار منع تعقیب همراه شده.

اقتصاد VODها نجات پیدا می‌کند؟

انجمن صنفی شرکت‌های نمایش ویدئویی برخط چندی پیش با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس سازمان صداوسیما، با تأکید بر اینکه رکود سینما و نمایش خانگی ضربه مهلکی به اقتصاد این حوزه خواهد زد، به طرح این پرسش بنیادی پرداخت که آیا با فیلتر VODها مخاطب صداوسیما افزایش پیدا می‌کند؟

اعضای هیئت‌مدیره این انجمن پیش از این نامه سرگشاده هم از حجم دخالت‌های ساترا که به محتوای پست‌های اینستاگرامی رسیده است، انتقاد کردند.

این موضوع درحالی است که تابستان امسال هم انجمن صنفی VODها پیش‌نویس پیشنهادی قانون انتظام‌بخشی نمایش ویدئویی برخط (آنلاین) را منتشر کرد. در این پیش‌نویس هیچ اشاره‌ای به ساترا نشده و هیئتی متشکل از چند نهاد حاکمیتی و بخش خصوصی مثل مرکز ملی فضای مجازی، صداوسیما، وزارتخانه‌های ارشاد و ارتباطات به‌عنوان رگولاتور شبکه نمایش خانگی آنلاین پیشنهاد شده است.

با وجود این مسائل، معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا از برگزاری جلسه با دادستانی کل کشور برای انتظام‌بخشی به اکوسیستم شبکه نمایش خانگی خبر داد و گفت: «تمام اعضای این جلسه متفق‌القول بودند که هیچ‌ اثری نباید بدون مجوز از ساترا توسط پلتفرم‌ها منتشر شود.»

درنهایت، با وجود نامه درخواست رئیس صداوسیما از رئیس‌جمهور مبنی بر فیلتر فیلیمو، قرار منع تعقیب این پلتفرم صادر شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی