ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیگما
تکنولوژی

وزارت دادگستری آمریکا می‌خواهد مانع از خرید فیگما توسط ادوبی شود

با وجود چنین رویکردی از سوی وزارت دادگستری آمریکا، ادوبی همچنان انتظار دارد که معامله بین این دو شرکت در سال 2023 نهایی شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

ادوبی که در تابستان امسال اعلام کرده بود در معامله‌ای به ارزش حدود 20 میلیارد دلار، قصد دارد فیگما (Figma)، پلتفرم طراحی محبوب را بخرد، اکنون با یک چالش بزرگ مواجه شده است. به گفته افراد مطلع، وزارت دادگستری ایالات متحده درحال آماده‌سازی یک شکایت ضدانحصار برای جلوگیری از نهایی‌شدن این خرید برنامه‌ریزی‌شده است.

براساس گزارش بلومبرگ، انتظار می‌رود تا پرونده مربوط به شکایت ضدانحصار وزارت دادگستری تا ماه آینده تشکیل شود. در پاسخ به این گزارش، ادوبی گفت این دو شرکت در حوزه‌های مختلفی قرار دارند و فیگما بر طراحی‌های تعاملی تمرکز کرده است.

بیانیه ادوبی درباره گزارش مربوط به خرید فیگما

ادوبی

این شرکت در بیانیه خود توضیح داد که این خرید ضدرقابتی نیست؛ زیرا استارتاپ فیگما رقیب محصولات مهمی مانند فتوشاپ یا پریمیر محسوب نمی‌شود. در بیانیه این شرکت آمده است:

«ما درحال بحث‌های سازنده و مشارکتی با قانون‌گذاران ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا هستیم و همچنان انتظار داریم تا این معامله در سال 2023 بسته شود.»

علاوه بر وزارت دادگستری، این قرارداد همچنین پس از اینکه ناظر ضدانحصار اتحادیه اروپا اعلام کرد که درخواست‌هایی از رگولاتورهای ملی برای بررسی آن دریافت کرده است، با بررسی ضدانحصار اتحادیه اروپا نیز مواجه شده. سازمان رقابت و بازار بریتانیا نیز درحال بررسی این ادغام است و این سه حوزه قضایی اغلب در تحقیقات خود با یکدیگر همکاری می‌کنند.

بخش ضدانحصار که در زمان ریاست‌جمهوری «جو بایدن» رویکرد تهاجمی‌تری را برای ادغام شرکت‌ها اتخاذ کرده، نگران این موضوع است که معامله بین ادوبی و فیگما، گزینه‌های نرم‌افزاری مورد استفاده توسط طراحان خلاق را کاهش خواهد داد.

ادوبی که با برنامه‌هایی مانند فتوشاپ و Illustrator به گزینه اصلی طراحان تبدیل شده، خرید فیگما را در شهریورماه امسال اطلاع‌رسانی کرد. فیگما عمدتاً برای طراحی رابط‌های برنامه یا وب‌سایت استفاده می‌شود و در سال‌های اخیر موفق شده است تا محصول رقیب خود از شرکت ادوبی، یعنی Adobe XD را شکست دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی