ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

ایلان ماسک دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد

ایلان ماسک حالا با ثروت 187 میلیارد دلاری، بالاتر از برنار آرنو با ثروت 185 میلیارد دلار در شاخص میلیاردر بلومبرگ قرار گرفته است.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۹ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

ایلان ماسک تا مدت‌ها ثروتمندترین فرد جهان بود، اما سقوط ارزش سهام تسلا باعث شد که جایگاهش را به «برنار آرنو»، مدیرعامل شرکت LVMH، بدهد. اما حالا دوباره ماسک توانسته است با شکست آرنو، به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شود.

بخش اصلی ثروت ایلان ماسک مربوط به سهامش در تسلا می‌‌شود، بنابراین هرگونه تغییر در ارزش سهام این شرکت خودروسازی، تغییر جایگاه مدیرعاملش در لیست ثروتمندترین افراد جهان را در پی دارد. بنابراین حالا با افزایش ارزش سهام تسلا، ایلان ماسک دوباره ثروتمندترین فرد جهان شده است.

ایلان ماسک حالا دوباره ثروتمندترین فرد جهان است

طبق شاخص میلیاردر بلومبرگ، ثروت ایلان ماسک حالا به 187 میلیارد دلار می‌رسد که آن را بالاتر از آرنو با ثروت 185 میلیارد دلار قرار می‌دهد. آخرین تغییری که منجر به قرارگیری ماسک در رتبه اول فهرست ثروتمندترین فرد جهان شده، افزایش 6.98 میلیارد دلاری سرمایه‌اش بوده است.

ایلان ماسک ثروتمندترین

همان‌طور که در فهرست بالا می‌بینید، در رتبه‌های سوم و چهارم به‌ترتیب «جف بزوس» و «بیل گیتس» با ثروت 117 و 114 میلیارد دلار به‌چشم می‌خورند. همچنین در این فهرست خبری از مارک زاکربرگ در میان 10 فرد ثروتمند دنیا نیست و درحقیقت مدیرعامل متا با ثروت 63 میلیارد دلاری، در جایگاه 19ام قرار دارد.

اگرچه ماسک دوباره به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است، اما ثروت فعلی‌اش فاصله زیادی با 340 میلیارد دلاری دارد که در نوامبر 2021 به‌عنوان سرمایه در اختیار داشت. علاوه‌براین، مدیرعامل تسلا به‌عنوان فردی که بزرگ‌ترین زیان مالی شخصی را در تاریخ تجربه کرده، رکورد گینس را شکسته است.

ایلان ماسک

در اواخر دی‌ماه، ثروت ایلان ماسک به 138 میلیارد دلار رسید که طبق گزارش‌ها، نسبت به زمان اوج ثروتش کاهش 182 یا 200 میلیارد دلاری را نشان می‌دهد. این کاهش سرمایه باعث رکوردشکنی ماسک در گینس شد.

با توجه به اختلاف کم سرمایه آرنو و ایلان ماسک، باید منتظر ماند و دید مدیرعامل تسلا تا چه زمانی می‌تواند ثروتمندترین فرد جهان باقی بماند. البته این احتمال وجود دارد که ماسک اختلافش با آرنو را افزایش دهد و دوباره بتواند برای مدت‌ها لقب ثروتمندترین فرد جهان را در اختیار داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی