ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایرپاد
تکنولوژی

بلومبرگ: ایرپاد اپل احتمالاً به ابزار سلامت تبدیل می‌شود

طی یک تا دو سال آینده، احتمالاً ایرپاد اپل در نقش سمعک ظاهر خواهد شد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

«مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ، در گزارش جدیدی به این موضوع اشاره کرده است که طی یک تا دو سال آینده، احتمالاً هدفون‌های بلوتوث بی‌سیم (ایرپاد) اپل در نقش سمعک ظاهر خواهند شد و به ابزار سلامت تبدیل می‌شوند.

براساس این گزارش، احتمالاً ویژگی Live Listen AirPods که صدا را از سراسر اتاق تقویت می‌کند، به این گجت پوشیدنی اجازه می‌دهد تا کاربردی مشابه با سمعک داشته باشد.

ایرپاد اپل طی یک تا دو سال آینده کاربردی مشابه با سمعک خواهد داشت

مارک گورمن می‌گوید تعجب‌برانگیز نیست اگر اپل درنهایت بتواند تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را برای استفاده از ایرپاد به‌جای سمعک بگیرد. شایان ذکر است اخیراً قوانین خرید سمعک در ایالات متحده تغییر کرده و کاربران می‌توانند بدون نسخه، سمعک خریداری کنند. این تغییرات فضایی را برای اپل ایجاد می‌کند تا بتواند با ایرپاد خود وارد بازار فروش سمعک شود.

در گزارش تهیه‌شده توسط بلومبرگ آمده است که عرضه ایرپاد در نقش سمعک احتمالاً می‌تواند به بیش از ده‌ها میلیون نفر کمک کند.

در سال ۲۰۱۶ اپل پتنت جدیدی درزمینه حسگرهای بیومتریک برای هدفون‌های خود ثبت کرد که نشان می‌دهد به‌دنبال کاربردهای سلامت است. تصویری که از این پتنت منتشر شده نیز نشان می‌دهد اپل از سال‌ها قبل چنین ایده‌ای را دنبال می‌کرده است.

همچنین این شرکت در سال ۲۰۱۶ پتنت دیگری درزمینه پایش ضربان قلب به ثبت رساند که در آن حسگرهای بیومتریک دمای بدن و سایر داده‌های مربوط به سلامت را جمع‌آوری می‌کردند. آن‌طور که در پتنت به آن اشاره شده بود، حسگرها از طریق هدفون چنین داده‌هایی را پایش می‌کردند. قضیه به همین جا ختم نمی‌شود و چند سال قبل‌ نیز ظاهراً اپل پتنت دیگری در مورد تعبیه حسگر در هدفون‌های خود برای پایش ضربان قلب و سطح تعریق بدن ثبت کرده است.

حالا نیز بلومبرگ به این موضوع اشاره می‌کند که ظاهراً ایرپاد اپل قرار است نقش سمعک را بازی کند. باید دید در ادامه اپل چه برنامه‌هایی را در این زمینه دنبال می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی