ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کره جنوبی
علمی

بزرگ‌ترین چرخ‌وفلک دنیا تا سال 2025 در کره جنوبی ساخته می‌شود

کره جنوبی می‌خواهد بزرگ‌ترین چرخ‌وفلک دنیا را تا سال 2025 در شهر سئول بنا کند تا نمادی از اتحاد با کره شمالی باشد.

آرزو مصطفوی
نوشته شده توسط آرزو مصطفوی | ۲ فروردین ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

کره جنوبی قصد دارد ساخت بزرگ‌ترین چرخ‌وفلک دنیا را آغاز کند. این چرخ‌وفلک قرار است نماد اتحاد مردم کره شمالی و جنوبی باشد. کارشناسان عقیده دارند ساخت این سازه عظیم تا سال ۲۰۲۵ به پایان خواهد رسید.

بنابر گزارش‌ها، این چرخ‌وفلک در پارک «هانول» در پایتخت کشور کره جنوبی «سیٔول» بنا خواهد شد و «حلقه سیٔول» نام دارد.

بزرگ‌ترین چرخ‌وفلک دنیا در کره جنوبی

تحقیقات و محاسبات لازم برای تعیین محل و ابعاد این سازه چندی پیش آغاز شده و حالا روند پروژه طبق انتظار درحال پیشرفت است. طبق بیانیه منتشرشده از سوی شهرداری سیٔول، پارک هانول محل قرارگیری این چرخ‌وفلک است. دلیل این انتخاب نزدیکی پارک مذکور از نظر جغرافیایی به کره شمالی است. این تلاش درواقع حرکتی نمادین برای بیان هماهنگی و اتحاد میان کره جنوبی و شمالی است. احتمالاً این سازه به یکی از سازه‌هایی تبدیل می‌شود که از فضا قابل رؤیت است.

از سوی دیگر، محلی که دولت کره جنوبی برای ساخت این سازه در نظر گرفته، جایی است که چند دهه پیش محل دفن زباله‌های شهری بود. پیش از این در محل مذکور تپه‌هایی از زباله به ارتفاع نزدیک به ۱۰۰ متر در مساحتی حدود دو میلیون متر مربع جمع‌آوری می‌شد. حالا شهرداری با انتخاب این محل قصد دارد به‌صورت نمادین به حفظ محیط‌زیست و جایگزینی آن با سازه‌های عظیم و زیبا کمک کند.

کره جنوبی

جالب است بدانید طراحی‌های اولیه این چرخ‌وفلک نشان داده است که برخلاف طرح‌های قدیمی که پره‌های داخلی سبب استحکام سازه می‌شوند، این چرخ‌وفلک پره‌های داخلی ندارد و قرار است از روش‌های نوین ساخت حلقه‌های پایدار در آن استفاده شود.

طبق گزارش‌ها، حلقه سیٔول تنها یک چرخ‌وفلک نیست، بلکه به‌عنوان یک مجموعه فرهنگی تفریحی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهندس این پروژه می‌گوید: «انتظار می‌رود رینگ سیٔول به‌عنوان نقطه عطف جدیدی در شهر عمل کند و موقعیت جهانی کره جنوبی را ارتقا دهد و سبب افزایش رقابت‌ها در جهت مثبت شود. ما همچنین امیدواریم ساخت این سازه در اقتصاد محلی نیز تأثیرگذار باشد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی