ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپ هوش مصنوعی
تکنولوژی

10 اپ موبایل برتر در‌زمینه هوش مصنوعی از ابتدای 2023 بیش از 14 میلیون درآمد داشته‌اند

گزارشی تازه می‌گوید کاربران از آغاز 2023 در 10 اپ موبایل برتر در حوزه هوش مصنوعی بیش از 14 میلیون دلار هزینه کرده‌اند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

تقاضای عمومی برای استفاده از چت‌بات‌های هوش مصنوعی باعث شد شرکت‌ها میلیون‌ها دلار هزینه کنند تا به‌نحوی برنامه‌های خود را در ارتباط با ChatGPT یا فناوری‌های شرکت OpenAI نشان دهند. حالا گزارشی تازه نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان هم بیش از 14 میلیون دلار در اپلیکیشن‌هایی هزینه کرده‌اند که استفاده از این مدل‌های هوش مصنوعی را تبلیغ می‌کنند.

براساس گزارش جدید شرکت data.ai، ده اپلیکیشن در ماه فوریه 2023 توانسته‌اند حدود 5.9 میلیون دلار ورودی مالی داشته باشند. این اپلیکیشن‌ها در 20 روز نخست ماه مارس نیز روزانه به‌طور متوسط حدود 232 هزار دلار درآمد کسب کرده‌اند. این رقم نسبت به درآمد روزانه ماه فوریه 11 درصد بیشتر شده است.

به‌روشنی پیداست که ارائه قابلیت‌های هوش مصنوعی و اشاره به ChatGPT و OpenAI یکی از عوامل اصلی کسب درآمد بوده است؛ چرا که این برنامه‌ها تا پیش از این درآمد بسیاری کمتری داشتند. برای مثال، همین 10 اپلیکیشن در ماه دسامبر 2022 فقط 1.6 میلیون دلار درآمد کسب کرده بودند. پس این رقم در ماه فوریه 3.7 برابر شده است.

گزارش حاضر می‌گوید کاربران در ماه ژانویه 2023 حدود 3.8 میلیون دلار در این برنامه‌ها هزینه کرده بودند، ولی این رقم در ماه فوریه 55 درصد بیشتر شده است.

تنها یک استثنا در این زمینه وجود دارد: اپلیکیشن Pixelcut AI Photo Editor تا پیش از ماه ژانویه 2023، یعنی تا قبل از معرفی ابزاری که از GPT برای نوشتن استفاده می‌کرد، درآمد خوبی داشت. کاربران در ماه دسامبر حدود 817 هزار دلار در این اپلیکیشن هزینه کرده بودند. این رقم در ماه فوریه با اندکی افت به 813 هزار دلار رسید.

10 اپ پردرآمد موبایل در حوزه هوش مصنوعی

گزارش data.ai افزون بر Pixelcut AI Photo Editor، اپلیکیشن‌های زیر را به‌عنوان 10 برنامه پردرآمد درزمینه هوش مصنوعی شناسایی کرده است:

نکته قابل‌توجه درباره این فهرست این است که هیچ‌کدام از این برنامه‌ها به‌دنبال برندسازی نیستند. درعوض همه آن‌ها صرفاً با کمک چند کلیدواژه که در جستجوها پرکاربردند، سعی دارند بیشتر در معرض دید مصرف‌کنندگان قرار بگیرند.

درمجموع به‌نظر می‌رسد که فقدان اپلیکیشن موبایل رسمی ChatGPT باعث شده است فضا برای اپلیکیشن‌های مشابه بازتر شود. بااین‌حال، خیلی‌ها هم سعی کرده‌اند که با این روش کاربران را فریب دهند و سر آن‌ها کلاه بگذارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی