ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دولت فرانسه
تکنولوژی

استفاده از تیک‌تاک و کندی کراش برای کارمندان دولت فرانسه ممنوع شد

استفاده از این اپ‌های تفریحی روی دیوایس‌های شخصی ممانعتی ندارد و فقط دستگاه‌های دولتی را شامل می‌شود.

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۵ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

دولت فرانسه به‌تازگی استفاده از اپلیکیشن‌های سرگرمی مانند تیک‌تاک، نتفلیکس، توییتر و کندی کراش را روی دستگاه‌های دولتی برای کارمندان خود ممنوع کرده است. علت این تصمیم به خطر افتادن داده‌های کارمندان در کنار احتمال افشا و سرقت اطلاعات دولتی اعلام شده. البته استفاده از این اپ‌ها روی دستگاه‌های شخصی مشکلی ندارد و این ممنوعیت فقط به دستگاه‌ها و دیوایس‌های دولتی مربوط می‌شود.

علت اصلی ممنوعیت تیک‌تاک توسط دولت فرانسه چیست؟

به‌نظر می‌رسد تصمیم ابلاغ‌شده از سوی دولت فرانسه هم‌راستا با موج جدید حملات علیه تیک‌تاک و شرکت مالک آن (بایت‌دنس) باشد؛ اگرچه برخلاف سایر دولت‌ها و نهادها، فرانسه استفاده از چندین برنامه دیگر را هم در کنار تیک‌تاک، ممنوع کرده است. هنوز لیست کاملی از اپ‌های ممنوعه منتشر نشده و به گفته مقامات دولتی، نامه‌نگاری‌ها و رایزنی‌های بیشتری در سطوح بالاتر جهت اجرای کامل این طرح مورد‌نیاز خواهد بود.

با‌این‌حال گفته شده است که تصمیم دولت فرانسه در ارتباط با نگرانی پیرامون جاسوسی چین از این کشور نبوده و به‌دلیل احتمال افشای اطلاعات دولتی توسط چنین برنامه‌هایی اتخاذ شده است. همچنین این سیاست برای اپلیکیشن یا محصولات کشور خاصی در نظر گرفته نشده و ظاهراً شامل تمامی برنامه‌های سرگرمی می‌شود. کارمندان دولت فرانسه هنوز می‌توانند از تیک‌تاک و سایر عناوین گفته‌شده روی دستگاه‌های شخصی خود استفاده نمایند.

شایان ذکر است که طی هفته‌های اخیر، کشورهای مختلفی در کنار نهادهای اروپایی اقدام به ممنوعیت استفاده از تیک‌تاک کرده‌اند. وزارت دادگستری ایالات‌متحده و FBI درحال تحقیق پیرامون فعالیت‌های تیک‌تاک هستند و مدیرعامل بایت‌دنس هم اخیراً جهت پاسخ به سؤالات نمایندگان در کنگره آمریکا حاضر شد. این شرکت ادعا دارد که زیر نظر دولت چین نیست؛ اما دولت‌های غربی بیم جمع‌آوری و سرقت اطلاعات کاربران توسط چین را دارند. گفته می‌شود که آمریکا در نظر دارد بایت‌دنس را مجبور به فروش تیک‌تاک کند و اتحادیه اروپا نیز هشدار داده است که درصورت عدم پیروی از قوانین این نهاد، اقدام به مسدود‌سازی تیک‌تاک خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Mohammad Sadegh Manafi
    Mohammad Sadegh Manafi | ۶ فروردین ۱۴۰۲

    #برای_آزادی

مطالب پیشنهادی