ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سهام شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد هفته آینده در بورس عرضه خواهد شد

360 میلیون سهام این شرکت قرار است برای عموم عرضه شود.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۹ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

سهام شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد با نماد معاملاتی «پی‌پاد»، چهارشنبه 16 فروردین‌ماه در بورس تهران عرضه خواهد شد. در نخستین عرضه اولیه سال 1402 بازار سرمایه، 360 میلیون سهام پی‌پاد عرضه می‌شود.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس تهران، چهارشنبه مورخ 16 فروردین‌ماه، 12 درصد از سهام شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد به‌‌عنوان ششصدویکمین شرکت پذیرفته‌شده در ﺑﺨﺶ «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن»، با نماد «پی‌پاد» عرضه اولیه خواهد شد.

عرضه اولیه این شرکت به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد. کف و سقف قیمت به‌ترتیب 450 و 550 تومان است و زمان شروع ثبت سفارش متعاقباً در روز عرضه اعلام خواهد شد. پی‌پاد در 9 ماهه سال 1401 بیش از 2725 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته و هر سهم این شرکت حدود 650 تومان ارزش‌گذاری شده است.

عرضه اولیه پی‌پاد

حداکثر نقدینگی مورد‌نیاز برای این عرضه اولیه حدود 275 هزار تومان است و افراد دارای کد بورسی می‌توانند از طریق کارگزاری‌های آنلاین نسبت به خرید سهام پی‌پاد اقدام کنند.

گفتنی است شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد بعد از چند سال فرازونشیب بالاخره به بازار سرمایه راه پیدا کرده است. مسیر ورود این مجموعه به بورس از سال 1399 شروع شد و یک سال پس از آن بود که هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار تهران در 2 تیرماه 1400 با ورود این شرکت به بورس موافقت کرد. حال پس از گذشت 22 ماه قرار است سهام پرداخت الکترونیک پاسارگاد برای عموم عرضه شود.

شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد، سومین PSP کشور بوده و سرمایه شرکت با 987 نیروی انسانی طی 8 مرحله افزایش سرمایه به 300 میلیارد تومان رسیده است. 72.9 درصد سهام به شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ)، 13.5 درصد سهام به شرکت پیام آوران مدیریت ایرانیان و 13.5 درصد سهام به شرکت کاشفان نواندیش پارس تعلق دارد.

شرکت با هدف طرح‌های سرمایه‌گذاری برنامه افزایش سرمایه از 300 به 400 میلیارد تومان از محل آورده نقدی سهامداران را در دستور کار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی