ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینترنت و شبکه

جدیدترین گزارش Speedtest: سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران کاهش یافت

طبق گزارش ماه فوریه، رتبه اینترنت ثابت و موبایل در فهرست اسپیدتست به‌ترتیب کاهش 1 و 5 پله‌ای داشته است.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۹ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه فوریه 2023، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران کاهش یافته که باعث افت رتبه کشورمان در فهرست این مرجع هم شده است.

در گزارش اسپیدتست برای فوریه 2023، میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان افزایش داشته. سرعت اینترنت ثابت از 76.34 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 78.62 مگابیت بر ثانیه رسیده است. در بخش اینترنت موبایل هم با افزایش سرعت روبه‌رو هستیم و این سرعت از 37.98 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 39.77 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

میانگین سرعت جهانی اینترنت
میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان فوریه 2023

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

در ماه فوریه، سرعت اینترنت در کشورمان هم در بخش اینترنت ثابت و هم موبایل کاهش را تجربه کرده است؛ البته این کاهش چندان چشمگیر نیست. با وجود کاهش اندک سرعت، رتبه ایران در فهرست اسپیدتست کاهش داشته است. رتبه اینترنت ثابت و موبایل در فهرست اسپیدتست به‌ترتیب کاهش 1 و 5 پله‌ای داشته‌اند.

طبق گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل در ایران در ماه فوریه به 35.03 مگابیت بر ثانیه رسیده که نسبت به 35.87 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، کمی کاهش داشته است. حالا اینترنت موبایل ایران در رتبه 61ام فهرست قرار دارد.

سرعت اینترنت ایران
میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران فوریه 2023

در بخش اینترنت ثابت هم با کاهش سرعت روبه‌رو هستیم، اما این کاهش سرعت کمتر است. سرعت اینترنت ثابت در ایران در ماه فوریه به 11.27 مگابیت بر ثانیه رسیده که کاهش اندکی را نسبت به 11.44 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی نشان می‌دهد. بااین‌حال همین کاهش اندک باعث‌شده رتبه کشورمان در فهرست یک پله کاهش یابد و در رتبه 147ام قرار بگیرد.

در سطح جهان، سنگاپور همچنان بالاترین سرعت اینترنت ثابت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. سرعت اینترنت ثابت در این کشور به 237.15 مگابیت بر ثانیه می‌رسد. در رتبه دوم چین با یک پله صعود و سرعت 226.77 مگابیت بر ثانیه به‌چشم می‌خورد. در رتبه سوم هم موناکو با چهار پله صعود قرار گرفته است.

بالاترین سرعت اینترنت جهان
سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان فوریه 2023

در بخش اینترنت موبایل، همچنان امارات متحده عربی در رتبه اول قرار دارد و سرعت 179.61 مگابیت بر ثانیه را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد. در رتبه دوم قطر به‌چشم می‌خورد و در رتبه سوم هم کره جنوبی با سرعت 138.46 مگابیت بر ثانیه خودنمایی می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • rayacoder
    rayacoder | ۹ فروردین ۱۴۰۲

    طبیعیه، در این کشور چیزی رشد و پیشرفت کنه و در جهت رفاه حال مردم باشه باید تعجب کرد. البته تنها چیزی که در ایران رشد میکنه قیمت ارز هست و اون هم به مسئولین ما ربطی نداره، بیگانه‌ها باید برن به فکر ارزشون باشند که گرون نشه !

مطالب پیشنهادی