ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت کارخانه ای جدید خودروها
اخبار خودرو

افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها در چند روز آینده اعلام می‌شود؛ رهاورد تازه وزارت صمت!

گفته می‌شود قیمت کارخانه‌ای جدید خودروها تفاوت چندانی با قیمت بازار نخواهد داشت.

دلارام شرف الدین
نوشته شده توسط دلارام شرف الدین | ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۷:۱۸

پس از تجربه سراسر بهت و حاشیه عرضه خودرو در قرعه‌کشی و بورس و پیش‌ثبت‌نام در واپسین روزهای سال گذشته، حالا مسئولین وزارت صمت تصمیم گرفته‌اند تا بار دیگر پای شورای رقابت را به بازار باز کنند و شورای رقابت تغییراتی را در تدوین دستورالعمل تعیین قیمت خودروها ایجاد کرده و قیمت کارخانه‌ای آن‌ها را افزایش دهد. گفته می‌شود قیمت کارخانه‌ای جدید خودروها که به‌زودی اعلام می‌شود، تفاوت چندانی با قیمت بازار نخواهد داشت.

قیمت کارخانه‌ای خودروها در سال ۱۴۰۲ براساس دستورالعمل جدید شورای رقابت در هفته جاری (هفته سوم فروردین‌ماه) اعلام می‌شود. گزارش‌های مربوط به این افزایش قیمت به ارقام ۳۰ الی ۷۰ درصدی اشاره می‌کنند. اما طبق گفته‌های مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت، رقم دقیقی برای افزایش قیمت وجود ندارد. تخمین ۳۰ الی ۷۰ درصدی شاید به واقعیت نزدیک باشد، اما برخی خودروها ممکن است کمتر از ۳۰ درصد و برخی دیگر بیش از ۷۰ درصد گران‌تر شوند.

قیمت کارخانه ای جدید خودروها

قیمت کارخانه‌ای خودروها در سال ۱۴۰۲ براساس فرمول‌ها و داده‌های مختلف و همین‌طور با در نظر گرفتن پیامدهای احتمالی مشخص می‌شود. هدف اصلی از تعریف قیمت کارخانه‌ای جدید خودروها حذف اختلاف فاحش میان قیمت کارخانه‌ای و قیمت بازار آزاد و کم‌رنگ‌کردن نقش دلالان و افراد واسطه در معاملات خودرویی اعلام شده است. واقعی‌سازی قیمت فروش خودروها همچنین موجب افزایش نقدینگی خودروسازان و درنتیجه افزایش تولید و بهره‌وری آن‌ها می‌شود.

درحال‌حاضر خودرو به یک کالای سرمایه‌ای و کمیاب تبدیل شده و تقاضای فراوان این محصول، تعادل بازار را بر‌هم زده است. افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها همچنین می‌تواند تنظیم نسبی بازار را به‌دنبال داشته باشد. قیمت جدید خودرو براساس فرمول کاست پلاس به علاوه سود عادله توسط شرکت خودروساز محاسبه و اعلام می‌شود. اگرچه قیمت کارخانه‌ای جدید خودروها در چند روز آینده مشخص می‌شود، ولی برخی فروشندگان با تکیه بر خبر گرانی ۳۰ الی ۷۰ درصدی، فرصت را غنیمت شمرده و در ایام نوروزی خودروها را با قیمت‌های عجیب در دسترس خریداران قرار داده‌اند. بد نیست نگاهی به قیمت فروش خودروها در تعطیلات نوروزی بیندازید.

نام خودروقیمت
کوییک آر پلاس۵۰۰ میلیون تومان
شاهین۷۰۰ میلیون تومان
تارا اتوماتیک۱ میلیارد تومان
رانا پلاس۶۸۰ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۲۶۱۰ میلیون تومان
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی