ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

محمدصادق خیاطیان، رئیس جدید صندوق نوآوری و شکوفایی کیست؟

او سابقه عضویت در هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی و عضویت در هیئت علمی دانشگاه شهیدبهشتی را در کارنامه کاری خود دارد.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۰

صبح امروز سخنگوی دولت از تغییراتی در کابیه دولت سیزدهم خبر دارد. براساس این خبر، قرار است مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی تغییر کند و «محمدصادق خیاطیان» جایگزین «علی وحدت» شود. محمدصادق خیاطیان یزدی سابقه طولانی در سمت‌های مدیریتی مرتبط با دنیای فناوری دارد و حالا قرار است سکاندار جدید صندوق نوآوری و شکوفایی شود.

محمدصادق خیاطیان فارغ‌التحصیل مقطع دکتری در رشته مدیریت تکنولوژی از دانشگاه علامه طباطبایی (در سال ۱۳۹۴ شمسی) است.

او ریاست مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، عضویت در هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی و عضویت در هیئت‌علمی دانشگاه شهیدبهشتی را در کارنامه کاری خود دارد. استادیار پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهیدبهشتی، سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه شهیدبهشتی، دکترای مدیریت تکنولوژی دانشگاه علامه طباطبایی نیز بخش دیگری از رزومه و کارنامه کاری‌اش محسوب می‌شود.

کتاب «مقدمه‌ای بر هوشمندی فناوری» (مفاهیم، ساختارها، فرایندها، بازیگران، روش ها و ابزارها) (مؤسسه خدمات فرهنگی رسا) از تألیفات او است. خیاطیان نویسنده مقالاتی چون علم و فناوری در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با رویکرد مصون‌سازی راهبردی در منظومه پدافند غیرعامل و آسیب‌شناسی نقش کنشگران در ساختار حکمرانی انرژی خورشیدی در ایران هم است.

آذرماه سال گذشته بود که بیش از ۱۸۰ نفر از فعالان زیست‌بوم علم، فناوری و نوآوری کشور در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری از محمدصادق خیاطیان یزدی در کنار دو کاندیدای دیگر به‌عنوان گزینه‌های پیشنهادی خود به‌عنوان معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری نام بردند و البته هیچ‌یک از این گزینه‌ها به این سمت راه نیافتند؛ اما حالا محمدصادق خیاطیان به‌عنوان رئیس جدید صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • احسان
    احسان | ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

    والا تا اونجایی که میدونیم صندوق نوآوری شکوفایی مخصوص شهرهای بزرگ و نورچشمی هاست. شهرهای کوچیک هیچ خیر و بهره ای از این همه منابع مالی ندیدن

مطالب پیشنهادی