ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

چگونه تنظیمات اینترنت همراه اول را روی گوشی خود فعال کنیم؟

مشترکین اپراتور اول به دو روش می‌توانند جهت فعال‌سازی اینترنت همراه اول روی موبایل خود اقدام کنند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

برای استفاده از اینترنت همراه اول روی گوشی خود نیاز به اقدامات اولیه است. جهت فعال‌سازی تنظیمات اینترنت همراه اول می‌توان به دو روش دستی و خودکار در گوشی‌های اندرویدی یا iOS اقدام کرد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

با توجه به عدم توسعه اینترنت ثابت در ایران، اکثر افراد ترجیح می‌دهند تا از اینترنت پرسرعت تلفن همراه خود استفاده کنند. اگر به‌تازگی گوشی موبایل خریداری کرده یا سیم‌کارت خود را عوض کرده‌اید، نیاز به فعال‌سازی تنظیمات اینترنت همراه اول روی موبایل است.

برای فعال‌سازی این امر به دو روش دستی و خودکار می‌توان اقدام کرد که روش خودکار برای تمام گوشی‌ها یکسان است. البته در بیشتر مواقع با قرار‌دادن سیم‌کارت در داخل گوشی، تنظیمات فعال‌سازی اینترنت برای مشترک ارسال می‌شود و کافی است به نصب آن اجازه دهید.

فعال‌سازی خودکار تنظیمات اینترنت همراه اول

مشترکین اپراتور اول با شماره‌گیری کد دستوری #231*10* روی گوشی اندرویدی یا iOS خود، این تنظیمات را دریافت و برای نصب آن اقدام کنند.

تنظیمات اینترنت همراه اول

آن‌طور که این اپراتور در وب‌سایت خود نوشته است، مشترکین می‌توانند سرویس اینترنت خود را با ارسال پیامک به شماره 8088 نیز فعال کنند. البته در هنگام نگارش این مطلب پیامک ارسال‌شده بی‌پاسخ ماند.

فعال‌سازی دستی اینترنت همراه اول روی گوشی اندرویدی

برای فعال‌سازی اینترنت روی گوشی خود بایستی به منوی تنظیمات رفته و از آنجا گزینه Mobile Networks را انتخاب کنید.

تنظیمات اینترنت همراه اول

حال وارد Access Point Name شوید و گزینه ADD را انتخاب کنید. سپس نوبت به ساخت یک APN جدید می‌رسد که بایستی در قسمت MCI-Internet ،Name و در قسمت APN عبارت mcinet را وارد کنید و سایر قسمت‌ها را خالی بگذارید.

بار دیگر کلیدی را که در سمت چپ Home گوشی شما تعبیه شده است، لمس کرده و Save را انتخاب نمایید. حال می‌توانید از اینترنت گوشی خود استفاده کنید.

فعال‌سازی سرویس اینترنت روی iOS

اگر کاربر سیستم‌عامل iOS هستید، به‌منظور فعال‌سازی تنظیمات اینترنت همراه اول بایستی به منوی تنظیمات رفته و گزینه Cellular را انتخاب کنید.

سرویس اینترنت روی iOS

سپس وارد Cellular Data Options شوید و Cellular Data Network را انتخاب کنید. برای APN مقدار mcinet را قرار دهید و قسمت‌های Username و Password را خالی بگذارید. حال با ذخیره تنظیمات می‌توانید از اینترنت همراه بهره‌مند شوید.

همراه اول برای مشترکین خود روش‌هایی جهت دریافت اینترنت رایگان فراهم کرده است که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

سؤالات متداول

آیا تنظیم اینترنت همراه اول برای گوشی اجباری است؟

برخی تلفن‌های همراه به‌صورت خودکار تنظیمات سرویس اینترنت را دریافت می‌کنند. در صورتی که آن را دریافت نکرده‌اید، از مراحل توضیح داده شده استفاده کنید.

فعال‌سازی سرویس اینترنت همراه اول به چند روش ممکن است؟

این اپراتور دو روش دستی و خودکار را برای مشترکین خود فراهم کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی