ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

چگونه تنظیمات اینترنت همراه اول را روی گوشی خود فعال کنیم؟

مشترکین اپراتور اول به دو روش می‌توانند جهت فعال‌سازی اینترنت همراه اول روی موبایل خود اقدام کنند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۳

برای استفاده از اینترنت همراه اول روی گوشی خود نیاز به اقدامات اولیه است. جهت فعال‌سازی تنظیمات اینترنت همراه اول می‌توان به دو روش دستی و خودکار در گوشی‌های اندرویدی یا iOS اقدام کرد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم. در این آموزش از نحوه فعالسازی اینترنت همراه اول خواهیم گفت.

با توجه به عدم توسعه اینترنت ثابت در ایران، اکثر افراد ترجیح می‌دهند تا از اینترنت پرسرعت تلفن همراه خود استفاده کنند. اگر به‌تازگی گوشی موبایل خریداری کرده یا سیم‌کارت خود را عوض کرده‌اید، نیاز به فعال سازی تنظیمات اینترنت همراه اول روی موبایل است. برای این کار نیاز به دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول و سپس فعال کردن آن دارید.

برای فعال‌سازی این امر به دو روش دستی و خودکار می‌توان اقدام کرد که روش خودکار برای تمام گوشی‌ها یکسان است. البته در بیشتر مواقع با قرار‌دادن سیم‌کارت در داخل گوشی، تنظیمات فعال‌سازی اینترنت برای مشترک ارسال می‌شود و کافی است به نصب آن اجازه دهید.

فهرست مطالب

فعال‌سازی خودکار تنظیمات اینترنت همراه اول

مشترکین اپراتور اول با شماره‌گیری کد دستوری #231*10* روی گوشی اندرویدی یا iOS خود، می‌توانند تنظیمات نقطه دستیابی همراه اول را دریافت و برای نصب آن اقدام کنند.

تنظیمات اینترنت همراه اول

آن‌طور که این اپراتور در وب‌سایت خود نوشته است، مشترکین می‌توانند سرویس اینترنت خود را با ارسال پیامک به شماره 8088 نیز فعال کنند. البته در هنگام نگارش این مطلب پیامک ارسال‌شده بی‌پاسخ ماند. اگر از راه فعالسازی اینترنت همراه اول نتوانستید از آن استفاده کنید، می‌توانید سراغ روش دستی بروید.

فعال‌سازی دستی اینترنت همراه اول روی گوشی اندرویدی

برای فعال سازی اینترنت همراه اول روی گوشی خود بایستی به منوی تنظیمات رفته و از آنجا گزینه Mobile Networks را انتخاب کنید. پس از آن وارد مرحله بعدی تنظیم اینترنت همراه اول روی گوشی می‌شوید.

تنظیمات اینترنت همراه اول

حال وارد Access Point Name شوید و گزینه ADD را انتخاب کنید. سپس نوبت به ساخت یک APN جدید می‌رسد که بایستی در قسمت MCI-Internet ،Name و در قسمت APN عبارت mcinet را وارد کنید و سایر قسمت‌ها را خالی بگذارید. با این کار تنظیمات نقطه دستیابی همراه اول را روی گوشی خود نصب خواهید کرد.

بار دیگر کلیدی را که در سمت چپ Home گوشی شما تعبیه شده است، لمس کرده و Save را انتخاب نمایید. حال می‌توانید از اینترنت گوشی خود استفاده کنید.

فعال‌سازی سرویس اینترنت روی iOS

اگر کاربر سیستم‌عامل iOS هستید، به‌منظور فعال‌سازی تنظیمات اینترنت همراه اول بایستی به منوی تنظیمات رفته و گزینه Cellular را انتخاب کنید.

سرویس اینترنت روی iOS

سپس وارد Cellular Data Options شوید و Cellular Data Network را انتخاب کنید. برای APN مقدار mcinet را قرار دهید و قسمت‌های Username و Password را خالی بگذارید. حال با ذخیره تنظیمات می‌توانید از اینترنت همراه بهره‌مند شوید.

همراه اول برای مشترکین خود روش‌هایی جهت دریافت اینترنت رایگان فراهم کرده است که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.


سؤالات متداول کاربران پیرامون دریافت تنظیمات اینترنت همراه اول

آیا تنظیم اینترنت همراه اول برای گوشی اجباری است؟ چگونه کد تنظیمات اینترنت همراه اول را استفاده کنیم؟

برخی تلفن‌های همراه به‌صورت خودکار تنظیمات سرویس اینترنت را دریافت می‌کنند. در صورتی که آن را دریافت نکرده‌اید، از مراحل توضیح داده شده استفاده کنید. برای تنظیم اینترنت همراه اول روی گوشی خود، کافیست کد دستوری #231*10* را شماره‌گیری نمایید.

فعال‌سازی سرویس اینترنت همراه اول به چند روش ممکن است؟ آیا می‌توان همیشه از روش خودکار فعال سازی اینترنت همراه اول استفاده کرد؟

این اپراتور دو روش دستی و خودکار را برای مشترکین خود فراهم کرده است. اگر از طریق کد تنظیمات اینترنت همراه اول، تنظیمات برای شما پیامک نشد می‌توانید از روش دستی استفاده نمایید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی