ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرعت اینترنت
اینترنت و شبکه

جدیدترین گزارش Speedtest از افزایش اندک سرعت اینترنت ایران حکایت دارد

طبق گزارش ماه مارس، رتبه اینترنت موبایل تغییری در فهرست اسپیدتست نداشته ولی رتبه سرعت ثابت یک پله صعود کرده است.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه مارس 2023، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران افزایش اندکی را تجربه کرده‌اند.

در گزارش اسپیدتست برای مارس 2023، میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان افزایش یافته است که این افزایش برای اینترنت موبایل بیشتر است. سرعت اینترنت موبایل از 39.97 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی به 41.54 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته. سرعت اینترنت ثابت هم از 78.80 مگابیت بر ثانیه به 79 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان مارس 2023

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

در ماه مارس، سرعت اینترنت ثابت و موبایل در کشورمان کمی افزایش داشته‌اند، بااین‌حال رتبه ایران در بخش اینترنت موبایل تغییری نداشته است، اما در بخش اینترنت ثابت با بهبود یک رتبه‌ای روبه‌رو هستیم.

طبق گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه مارس از 35.03 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 36.33 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. با وجود این افزایش، ایران همچنان در رتبه 61ام جدول این مرجع قرار دارد.

میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران مارس 2023
میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران مارس 2023

در بخش اینترنت ثابت هم با افزایش سرعت روبه‌رو هستیم، اما این افزایش نسبت به اینترنت موبایل کمتر است. در ماه مارس سرعت اینترنت ثابت در ایران به 11.57 مگابیت بر ثانیه رسیده که افزایش را نسبت به 11.27 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی نشان می‌دهد. با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان یک پله بهبود داشته و حالا در رتبه 146ام جهان قرار دارد.

در سطح جهان، همچنان سنگاپور بالاترین سرعت را در بخش اینترنت ثابت در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد و این سرعت برابر 235.40 مگابیت بر ثانیه است. در رتبه دوم امارات با 3 پله صعود به چشم می‌خورد. این کشور سرعت 221.87 مگابیت بر ثانیه را به شهروندانش ارائه می‌کند. در رتبه‌های بعدی شیلی و چین قرار گرفته‌اند.

سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان مارس 2023
سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان مارس 2023

در بخش اینترنت موبایل تغییری در رتبه‌های اول و دوم رخ نداده است و امارات متحده عربی با سرعت 178.25 مگابیت بر ثانیه در رتبه اول و قطر با سرعت 174.56 مگابیت بر ثانیه در رتبه دوم قرار دارد. نروژ و کویت هم رتبه‌های سوم و چهارم فهرست را به خود اختصاص داده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • علیرضا
    علیرضا | ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

    وقتی کم میشه می‌نویسید ،کاهش سرعت، وقتی زیاد میشه مینویسد، افزایش اندک سرعت؟

مطالب پیشنهادی