ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استارشیپ
نجوم و فضا

اسپیس ایکس پنجشنبه همین هفته دوباره برای پرتاب استارشیپ تلاش می‌کند

پس از تلاش ناموفق دیروز، حالا اسپیس ایکس می‌خواهد پنجشنبه همین هفته دوباره برای پرتاب استارشیپ تلاش کند.

قرار بود دیروز قدرتمندترین راکت تاریخ، استارشیپ پرتاب شود، اما به‌علت مشکل در سیستم فشار بوستر سوپر هوی این پرواز به تعویق افتاد. اسپیس ایکس همان دیروز اعلام کرد که احتمالاً 48 ساعت آینده دوباره برای این پرتاب تلاش می‌کند، اما حالا رسماً گفته که در تاریخ 20 آوریل (31 فروردین‌ماه) یعنی پنجشنبه همین هفته دوباره برای اولین پرواز مداری آزمایشی استارشیپ تلاش می‌کند.

در روز پنجشنبه یک پنجره زمانی 62 دقیقه‌ای در ساعت 16:58 دقیقه به وقت تهران باز می‌شود و انتظار می‌رود در همین بازه زمانی شاهد پرتاب استارشیپ باشیم، البته اگر مشکلی پیش نیاید و اسپیس ایکس بتواند مشکل قبلی را هم تا این تاریخ برطرف کند.

تلاش برای اولین پرتاب مداری آزمایشی استارشیپ

استارشیپ

پس از مدت‌ها انتظار و دریافت مجوز موردنیاز، دیروز قرار بود استارشیپ برای اولین‌بار به‌طور کامل و همراه با بوستر سوپر هوی روانه فضا شود. پرتاب این راکت اهمیت بالایی هم برای اسپیس ایکس و هم برای صنعت فضایی دارد؛ چرا که استارشیپ مأموریت‌های مهمی پیش روی خود دارد.

اسپیس ایکس می‌خواهد از استارشیپ برای ارسال انسان‌ها و محموله به ماه و مریخ استفاده کند، البته شاید این راکت برای مأموریت‌های فراتر از مریخ هم مورد استفاده قرار بگیرد. پرتاب آزمایشی این راکت در تگزاس انجام خواهد شد.

در پرتاب مدنظر اسپیس ایکس، بوستر سوپر هوی 8 دقیقه بعد از پرتاب در خلیج مکزیک فرود می‌آید و خود استارشیپ یعنی مرحله دوم راکت از زمین خارج می‌شود و 90 دقیقه پرواز می‌کند. البته تضمینی برای این کارها وجود ندارد و شاید مانند دیروز پرتاب به تعویق بیفتد یا اینکه راکت منفجر شود. در هر صورت، پنجشنبه تاریخ بعدی اسپیس ایکس برای پرتاب استارشیپ است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی