ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل
مالی و سرمایه گذاری

گوگل ظاهراً توسعه پروژه کمپ سن خوزه را متوقف کرده است

البته گوگل اعلام کرده که همچنان در بلندمدت به پروژه سن خوزه متعهد خواهد بود و به توسعه آن اهمیت می‌دهد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

گوگل چندی قبل از برنامه‌های خود برای پروژه کمپ سن خوزه رونمایی کرد که منطقه‌ای به مساحت 80 هکتار به آن اختصاص داده شده است. حالا طبق گزارش‌های منتشرشده، ظاهراً غول فناوری توسعه این کمپ را متوقف کرده است.

براساس گزارش جدید CNBC، گو‌گل ساخت‌وساز پردیس خود را متوقف کرده که قرار بود در جریان آن 680 هزار متر مربع دفتر، 4000 واحد مسکونی، 4 هزار متر مربع فضای خرده‌فروشی و فرهنگی و 15 هکتار فضای پارک در زمینی به مساحت 80 هکتار در مرکز شهر سن خوزه کالیفرنیا ساخته شود. ادعا شده بود که پروژه گوگل درنهایت می‌تواند 19 میلیارد دلار ارزش داشته باشد و پس از گذشت بیش از یک دهه، 20 هزار شغل ایجاد کند.

بیانیه گوگل درباره توسعه پروژه کمپ سن خوزه

کمپ سن خوزه گوگل

گوگل این گزارش را تکذیب نکرده است و سخنگوی آن، «بیلی تامسون»، با انتشار بیانیه‌ای به The Verge توضیح داد:

«همان‌طور که اعلام کردیم، در تلاشیم تا اطمینان داشته باشیم که سرمایه‌گذاری‌هایمان در املاک و مستغلات با نیازهای آینده نیروی کار ترکیبی، کسب‌و‌کار و جوامع ما مطابقت داشته باشد. درحالی‌که ما همچنان این موضوع را که چگونه کار Downtown West را به بهترین نحو ممکن پیش ببریم، ارزیابی می‌کنیم، همچنان در بلند‌مدت به پروژه سن خوزه متعهد هستیم و به توسعه آن اهمیت می‌دهیم.»

درحالی‌که تامسون در بیانیه خود به‌طور دقیق اعلام نکرده است که گوگل قصد دارد توسعه کمپ را به‌طور موقت متوقف کند یا دیگر علاقه‌ای به توسعه آن ندارید، سخنگوی غول فناوری گزارشی را به اشتراک گذاشته است که بیان می‌کند گو‌گل صرفاً برنامه زمانی خود را تغییر داده است.

بااین‌حال، CNBC ظاهراً کمتر امیدوار است و اشاره می‌کند که گوگل در تلاش است تا فضای اداری خود را به‌جای افزایش آن، کاهش دهد تا جایی که در این سه‌ماهه، هزینه‌های نیم میلیارد دلاری را متحمل خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی