ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نقشه‌ها و اطلاعات جدیدی از پروژه کمپ سن خوزه گوگل منتشر شد

گوگل اطلاعاتی از نقشه‌‌ها و طرح‌های جدید پروژه احداث کمپ سن خوزه به اشتراک گذاشت. باوجودی که این کمپ در واقع پردیس فناوری محسوب می‌شود، با نگاهی اجمالی به طرح‌های کمپ، به خوبی دیده می‌شود که شباهتی ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۸ مهر ۱۳۹۹ | ۲۳:۵۹

گوگل اطلاعاتی از نقشه‌‌ها و طرح‌های جدید پروژه احداث کمپ سن خوزه به اشتراک گذاشت. باوجودی که این کمپ در واقع پردیس فناوری محسوب می‌شود، با نگاهی اجمالی به طرح‌های کمپ، به خوبی دیده می‌شود که شباهتی به مقر شرکت فناوری ندارد و بیشتر شبیه بافت شهری مدرن است.

طرح‌ها و اطلاعات منتشر شده توسط گوگل در مورد کمپ سن خوزه نشان می‌دهد که نیمی از مساحت 80 هکتاری پروژه قرار است به فضاهای مسکونی و سایر امکانات رفاهی اختصاص داده شود.

غول فناوری قصد دارد در کمپ اختصاصی خود، ساختمان‌هایی برای سازمان‌های غیرانتفاعی، فروشگاه‌های خرده فروشی و فضایی برای احداث هتل و فضایی برای اجرای برنامه‌های زنده اعم از تئاتر و موسیقی اختصاص دهد.

در نقشه‌های جدید به خوبی دیده می‌شود که فضاهایی برای توقف خودروهای مواد غذایی نیز در نظر گرفته شده است. فضای سبز کمپ سن خوزه نیز بسیار دیدنی خواهد بود. مردم عادی می‌توانند از طبیعت زیبای کمپ لذت ببرند. حداقل 10 پارک و چندین مسیر برای پیاده‌رودی مردم عادی در نظر گرفته شده است.

«الکسا آرنا»، نماینده گوگل در کمپ سن خوزه اعلام کرد که این پردیس،  با درنظر گرفتن تغییرات اقلیمی و دوستدار محیط زیست طراحی شده است. تقریباً همه ساختمان‌های آن از انرژی خورشیدی و سایر انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند. تمامی سقف‌ها به شکلی بهینه سازی شده‌اند که از نور خورشید به بهترین شکل ممکن برای تامین انرژی استفاده شود.

به منظور کاهش تردد اتومبیل در کمپ، گوگل محوطه سن خوزه را به گونه‌ای طراحی کرده که امکان دسترسی به ساختمان‌ها از طریق دوچرخه یا حتی به صورت پیاده میسر باشد. در نتیجه کارمندان برای تردد بین ساختمان‌ها یا از مسیرهای مخصوص پیاده‌روی استفاده خواهند کرد یا مسیرهای مربوطه را با دوچرخه طی خواهند کرد.

گوگل در یک فایل PDF، تمامی جزئیات طراحی کمپ سن خوزه را مستندسازی کرده است. در حال حاضر، 30 ساختمان و حدود 4000 واحد مسکونی برای اسکان حدود 25000 کارمند گوگل در این کمپ دست ساخت است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی