ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

دبیر شورای عالی فضای مجازی در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت

آقامیری از بهمن 1401 عهده‌دار این سمت شده و نام او به فهرست تحریم‌های آمریکا افزوده شده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۳:۱۵

وزارت خزانه‌داری آمریکا در جدیدترین اعمال تحریم‌های خود، «محمدامین آقامیری»، رئیس مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورای عالی فضای مجازی را تحریم کرد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از ایرنا، وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای افراد جدیدی را در فهرست تحریم خود قرار داده است که در این بین نام «محمدامین آقا میری» نیز دیده می‌شود.

وی از بهمن‌ماه سال 1401 به‌عنوان رئیس مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورای عالی فضای مجازی انتخاب شد. آقامیری جایگزین فیروزآبادی در این سمت شده که او هم در سال 1397 در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته بود.

این اولین‌بار نیست که مقامات ایرانی فعال در حوزه فناوری اطلاعات به‌دلیل مسائل مربوط به محدودیت‌های اینترنتی مورد تحریم آمریکا قرار می‌گیرند.

پاییز سال 1401 و پس از فیلتر اینستاگرام، واتس‌اپ و چند پلتفرم دیگر که هنوز فیلتر و مسدودسازی آن‌ها پابرجاست، نام «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به فهرست تحریم‌های آمریکا افزوده شد. دلیل اصلی تحریم او قطعی، اختلال و فیلترینگ گسترده اینترنت در آن ایام عنوان شده بود.

پاییز سال 1398 نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا «محمدجواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در دولت دوازدهم را به‌دلیل «قطع اینترنت» در فهرست تحریم‌های خود قرار داده بود. در آن زمان دو هفته اینترنت قطع شد و امکان دسترسی به هیچ پلتفرم بین‌المللی وجود نداشت.

گفتنی است وزارت امور خارجه ایران اقدامات ضد‌ایرانی غرب علیه ایران را مردود، غیر‌سازنده و متناقض با منشور ملل متحد و مقررات و سازوکارهای بین‌المللی دانست و تصریح کرد کشورها حق مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل را ندارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی