ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

یوتیوب موزیک
نرم افزار و اپلیکیشن

بخش پادکست‌ سرانجام به یوتوب موزیک اضافه شد

این قابلیت فعلاً فقط در دسترس کاربران مستقر در ایالات‌متحده قرار گرفته است و در آینده به افراد بیشتری نیز ارائه خواهد شد.

همان‌طور که وعده داده شده است، سرانجام پادکست‌ها به یوتوب موزیک اضافه شدند. با وجود این تغییر، کاربران ایالات‌متحده می‌توانند به‌طور مستقیم از طریق نسخه iOS یا اندروید برنامه YouTube Music به پادکست‌های موردعلاقه خود گوش دهند و همچنین بدون نیاز به اشتراک، آن‌ها را استریم و پخش کرد.

همان‌طور که گوگل در پست جدید وبلاگ خود توضیح می‌دهد، این ویژگی فعلاً فقط در دسترس کاربران مستقر در ایالات‌متحده قرار گرفته است؛ بنابراین احتمالاً مدت بیشتری طول می‌کشد تا در دسترس تمام کاربران قرار بگیرد. هرچند گوگل در پست خود به هیچ نکته خاصی اشاره نکرده است، اما این ویژگی در دسترس کاربران سایر نقاط جهان نیز قرار خواهد گرفت.

اضافه‌شدن پادکست به یوتوب موزیک

پادکست

همان‌طور که در تصویر بالا قابل تشخیص است، برنامه YouTube Music اکنون دارای یک برگه اختصاصی است که در آن می‌توانید برنامه‌هایی را مرور کنید که زمانی به‌صورت محدود در برنامه اصلی یوتوب وجود داشتند. همچنین می‌توانید هنگام استفاده از این پادکست‌ها، بین نسخه‌های صوتی و تصویری آن‌ها جابه‌جا شوید.

اضافه‌شدن پادکست‌ها به یوتوب موزیک به این سرویس کمک خواهد کرد تا درزمینه رقابت با اسپاتیفای که اخیراً اعلام شده بود 500 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد، عملکرد بهتری داشته باشد. یوتوب در نوامبر سال گذشته اطلاع داد که حدود 80 میلیون مشترک Music و Premium دارد، درحالی‌که اسپاتیفای می‌گوید حدود 210 میلیون کاربر پرداخت‌کننده دارد.

گوگل در چند وقت گذشته تلاش زیادی کرده است تا تلاش‌های خود درزمینه پادکست را افزایش دهد. همچنین علاوه بر اسپاتیفای، رقبای دیگری در این زمینه مانند Castbox و حتی برنامه پادکست اپل وجود دارند. بااین‌وجود، صنعت پادکست شاید مانند گذشته جذاب نباشد؛ حتی اگر همچنان تقاضای زیادی برای آن‌ها وجود داشته باشد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که غول موتور جستجو درحال‌حاضر یک برنامه اختصاصی برای پادکست (Google Podcasts) نیز دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی