ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

تپسی در فروردین‌ماه حدود 50 میلیارد تومان درآمد کسب کرد

درآمد تپسی نسبت به فروردین‌ماه سال 1401 رشد دو‌برابری داشته، اما نسبت به اسفندماه 1401، حدود 30 درصد کاهش داشته است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۹

تپسی طی فعالیت یک‌ماهه خود در فروردین‌ماه 1402، حدود 50 میلیارد تومان درآمد داشته که این درآمد نسبت به فروردین‌ماه سال 1401، بیش از دوبرابر شده است.

گزارش فعالیت یک‌ماهه «پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس» (تپسی) روی کدال منتشر شده. طبق این گزارش، تپسی از کمیسیون دریافتی از سفیران خود بیش از 47 میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است.

درآمد فروردین تپسی

سرویس تلفنی این شرکت نیز 2 میلیارد تومان، راه‌اندازی مجدد 147 میلیون تومانی، جریمه سفیر و مسافر حدود 10 میلیون تومان و سوءپیشینه سفیران نیز 130 میلیون تومان درآمد برای این شرکت حاصل کرده. همچنین تپسی از سایر حوزه‌ها نیز حدود 273 میلیون تومان درآمد داشته است تا مجموع درآمد شناسایی‌شده این شرکت در ماه فروردین به بیش از 49 میلیارد و 698 میلیون تومان برسد.

این مجموع درآمد نسبت به فروردین‌ماه سال 1401، رشد 2 برابری داشته است. درآمد تپسی در آن زمان 24 میلیارد تومان بود. البته درآمد ماه پیشین تپسی در مقایسه با ماه‌های اسفند و بهمن سال گذشته کاهش قابل‌توجهی دارد.

این شرکت در اسفندماه رکورد درآمدی ماهانه خود را شکست و به بیش از 79 میلیارد تومان درآمد رسید. درآمد تپسی در ماه‌های بهمن و دی 1401 نیز بیش از 60 میلیارد تومان بود.

بایستی به این نکته توجه داشت که اواخر سال و با نزدیک شدن به نوروز، رفت‌وآمد و تقاضا برای تاکسی بسیار افزایش می‌یابد و حال افت درآمد تپسی را نباید غیرعادی دانست چراکه روند درآمدی آن خطی نیست.

شرکت تپسی سرویس سفر اشتراکی «تپسی لاین» را اواخر اسفندماه 1401 دوباره برای کاربران تهران فعال کرد؛ سرویسی که امکان استفاده هم‌زمان دو مسافر از یک خودرو با هزینه کمتر را برای کاربران فراهم کرده است و احتمالاً به درآمد تپسی نیز خواهد افزود.

گفتنی است تپسی دوشنبه، 18 اردیبهشت‌ماه، مجمع عمومی فوق‌العاده خود را برگزار می‌کند که «تغییر نام شرکت» در دستور کار این جلسه است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی