ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک دنیل اک
نرم افزار و اپلیکیشن

ایلان ماسک و مدیرعامل اسپاتیفای از سیاست‌های اپ استور اپل انتقاد کردند

مدیرعامل توییتر و مدیرعامل اسپاتیفای، در تعامل با یکدیگر، از اپل به‌خاطر قوانین «مضحک» اپ استور گلایه کردند.

ایلان ماسک و مدیرعامل اسپاتیفای در گذشته به‌صورت جداگانه انتقادهایی را به اپل وارد کرده بودند. اما حالا این دو نفر، در تعاملی مستقیم با یکدیگر، به انتقاد از قوانین اپ استور پرداخته و یک بار دیگر اپل را شماتت کرده‌اند.

این گفت‌وگو زمانی شروع شد که توییتر از عرضه سرویس حق اشتراکی جدید حساب‌ها برای همه کاربران این شبکه اجتماعی خبر داد. سپس ماسک در توییتی توضیح داد که به‌خاطر قوانین اپل، سرویس آن‌ها روی آیفون دیرتر از وب در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

ماسک نوشت: «توجه کنید که فعال‌شدن سرویس حق اشتراک‌ها روی آیفون در مقایسه با وب چند روز دیرتر صورت می‌گیرد، چون همه اشتراک‌ها درحال‌حاضر باید توسط اپل تأیید شوند.» اشاره او به دستورالعمل اشتراک‌های درون‌برنامه‌ای اپ استور است که توییتر باید تابع آن‌ها باشد.

مدیرعامل اسپاتیفای قوانین اپ استور را مضحک خواند

در واکنش به توییت ایلان ماسک، «دنیل اک»، مدیرعامل اسپاتیفای هم که از منتقدان قدیمی سیاست‌های اپل است، دوباره زبان به انتقاد از این شرکت گشود. او نوشت: «مضحک است؛ چطور می‌توان این قابلیت را به‌طور هم‌زمان برای همه تولیدکنندگان محتوا در همه پلتفرم‌ها در اینترنت فعال کرد؟ و چه می‌شود اگر یک پلتفرم معتقد باشد که کارمزد مناسب به‌جای 30 درصد اپل، صفر یا 10 درصد است؟»

مدیرعامل اسپاتیفای به سیاست کمیسیون 30 درصدی اپل در اپ استور اشاره دارد که از تمام درآمد فروش حق اشتراک‌ها دریافت می‌شود. این کمیسیون البته با تبصره‌هایی تا 15 درصد قابل کاهش است، اما به‌هرحال هنوز مخالفان بسیار زیادی دارد.

ماسک در پاسخ به توییت دنیل اک نوشت: «این مسئله درحال تبدیل‌شدن به یک چالش مقیاس‌پذیر جدی است.» مدیرعامل توییتر قبلاً هم انتقاداتی را به اپل وارد کرده و مدعی شده بود که این شرکت توییتر را به حذف‌شدن از اپ استور تهدید کرده است. بااین‌حال، چالش دفعه قبلی با حضور ماسک در کوپرتینو و دیدار با تیم کوک ختم به خیر شد. حالا باید دید واکنش اپل به این انتقادات جدید چه خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی