ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کسب و کار

دیدار ایلان ماسک و تیم کوک؛ اپل هرگز به حذف توییتر از اپ استور فکر نکرده است

ایلان ماسک که اخیراً از اپل و تیم کوک انتقاد کرده بود، اکنون از مقر اپل بازدید کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۰ آذر ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر، اخیراً ضمن انتقاد از اپل و مدیرعامل آن یعنی تیم کوک، ادعا کرده بود که غول فناوری این شبکه اجتماعی را به محرومیت از اپ استور تهدید کرده است. اکنون این دو مدیر عامل با یکدیگر گفت‌و‌گو کرده‌اند و ظاهراً کوک به ماسک اطمینان داده که اپل هرگز قصد انجام چنین کاری را نداشته است.

مدیرعامل توییتر، شب گذشته توییت جدیدی را به اشتراک گذاشت که در آن از تیم کوک، به‌دلیل دعوت او به مقر اپل تشکر کرده است. در ادامه این توییت، نوشته شده:

«یک گفتگوی خوب. در میان چیزهای دیگر، ما سوءتفاهم مربوط به حذف احتمالی توییتر از اپ استور را برطرف کردیم. تیم کاملاً روشن کرد که اپل هرگز به انجام این کار فکر نکرده است.»

تیم کوک

انتقادهای ایلان ماسک از اپل و تیم کوک

مشخص نیست که منظور ماسک از «چیزهای دیگر» چه چیزی بوده و این دو درباره چه مسائل دیگری با یکدیگر گفت‌و‌گو کرده‌اند. با این وجود، می‌توان انتظار داشت که در جریان این دیدار به کارمزد 30 درصدی اپ استور نیز اشاره شده باشد؛ زیرا ایلان ماسک در توییتی که اکنون حذف شده است، گفته بود به‌جای پرداخت این هزینه به اپل، ترجیح می‌دهد «به جنگ آن برود». حتی در گزارشی گفته شده بود که عرضه سرویس توییتر بلو به بهانه کارمزد 30 درصدی اپل یک‌بار دیگر به تعویق افتاده است.

همین مسئله و اشاره ماسک به کارمزد 30 درصدی اپل از خریدهای درون برنامه‌ای اپ استور، باعث شده بود تا مدیران عامل شرکت‌های دیگری از جمله اپیک گیمز و اسپاتیفای از او حمایت کنند.

ماسک همچنین از کوک به‌دلیل توقف بیشتر تبلیغات اپل در توییتر انتقاد کرده بود و ادعا کرد که سازنده آیفون «بیشتر» کمپین‌هایت تبلیغاتی خود در این پلتفرم را متوقف کرده است. در حال حاضر شرکت‌ها و برندهای زیادی از جمله GroupM، بزرگ‌ترین آژانس تبلیغاتی دنیا تبلیغات در این پلتفرم را متوقف کرده‌اند و توییتر تلاش می‌کند تا یک‌بار دیگر اطمینان آن‌ها را به‌دست بیاورد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی