ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مدیرعامل توییتر
مالی و سرمایه گذاری

یک زن جایگزین ایلان ماسک در توییتر می‌شود؛ شروع به کار مدیرعامل جدید از ۶ هفته دیگر

هرچند ماسک مستقیماً به این موضوع اشاره نکرده، اما از «لیندا یاکارینو»، مدیر تبلیغات شرکت رسانه‌ای NBCUniversal، به‌عنوان مدیرعامل جدید توییتر یاد شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

ایلان ماسک به وعده خود مبنی بر کناره‌گیری از سمت مدیرعاملی توییتر که سال گذشته در جریان یک نظرسنجی عمومی مطرح کرده بود، عمل خواهد کرد. ماسک در توییت جدیدی اعلام کرد که مدیرعامل جدید توییتر را انتخاب کرده و این فرد که نامش در توییت او ذکر نشده است، تقریباً شش هفته دیگر کار خود را آغاز خواهد کرد.

در توییت ایلان ماسک نوشته شده است:

«با هیجان اعلام می‌کنم که یک مدیرعامل جدید برای توییتر پیدا کرده‌ام. او (ضمیر فاعلی مؤنث) تا 6 هفته دیگر کار خود را شروع خواهد کرد! نقش من به مدیر اجرایی و مدیر ارشد فناوری، ناظر بر محصول، نرم‌افزار و اپراتور سامانه تبدیل خواهد شد.»

مدیرعامل جدید توییتر کیست؟

چند ساعت پس از توییت ماسک، وال استریت ژورنال گزارش داد که «لیندا یاکارینو»، مدیر تبلیغات شرکت رسانه‌ای NBCUniversal، «درحال مذاکره» برای تصدی سمت مدیرعاملی توییتر است. در این گزارش از یاکارینو به‌عنوان یکی از «حامیان صنعت» یاد شده که درزمینه یافتن راه‌های بهتر برای اثربخشی تبلیغات تخصص دارد.

هرچند توییتر هنوز به ایمیل‌های دو نشریه انگجت و ورج در این رابطه پاسخی ارائه نکرده است، اما گزارش‌های قبلی نشان می‌دهد که یاکارینو و ماسک رابطه خوبی با یکدیگر دارند.

این دو اخیراً در یکی از رویدادهای تبلیغاتی صنعت با یکدیگر حضور پیدا کرده بودند و یاکارینو در آن از ماسک حمایت کرده بود. همچنین NBCUniversal نیز شراکت قابل‌توجهی با توییتر دارد و اخیراً همکاری خود با این شبکه اجتماعی را برای میزبانی ویدیوهای المپیک 2024 تمدید کرده است.

علاوه‌براین، یاکارینو اخیراً در یک توییت خطاب به ماسک گفت که توییتر باید سرویس استریم ویدیو پریسکوپ (Periscope) را برگرداند و از آن به‌عنوان «ایده‌ای برای مشارکت جدید» یاد کرده بود.

هنوز مشخص نیست که ماسک پس از تغییر سمت خود، تا چه اندازه روی تصمیم‌های این شبکه اجتماعی کنترل خواهد داشت. درحالی‌که او پس از این تغییر، دیگر مدیرعامل توییتر نخواهد بود، اما ظاهراً همچنان نفوذ قابل‌توجهی روی فناوری این پلتفرم خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی