ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اوبر
علمی

اوبر می‌خواهد تا سال 2040 میزان انتشار کربن خود را به پایین‌ترین حد ممکن برساند

اوبر با قابلیت‌های جدیدی برای خودروهای برقی، سرویس تحویل غذا و ناوگان دوچرخه‌های خود می‌خواهد به این هدف دست یابد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

اوبر مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را با هدف هدایت مشتریان خود به‌سمت انتخاب‌های سبزتر ارائه کرده است. این شرکت قصد دارد تا سال 2030 در آمریکای شمالی و اروپا و تا سال 2040 در تمام بازارهای جهانی، انتشار کربن خود را به پایین‌ترین حد ممکن برساند.

برخی از ویژگی‌های جدید اوبر برای تشویق مسافران و رانندگان به اتخاذ تصمیمات سازگار با محیط‌زیست طراحی شده‌اند؛ مانند نوتفیکیشن‌های مربوط به انتشار گازهای گلخانه‌ای جدید یا مسیریابی بهبودیافته.

ویژگی‌های اوبر برای خودروهای برقی خود

سال گذشته اوبر ویژگی Comfort Electric را در تعداد محدودی از شهرها راه‌اندازی کرد که اکنون در دسترس مناطق بیشتری قرار گرفته است. با این سرویس، مشتریان می‌توانند برای سفر خود امکاناتی مانند خودروهای آرام‌تر را که فقط با سرویس‌های قیمت بالا ارائه می‌شوند، درخواست کنند.

Uber Green دیگر سرویسی است که اکنون به 140 شهر سراسر جهان ارائه شده است و با وجود آن، رانندگان به شرط استفاده از خودروهای برقی یا هیبریدی، هزینه اضافی (معمولاً 1 دلار) دریافت خواهند کرد.

این چند مورد تنها بخشی از ویژگی‌هایی است که برای رانندگان خودروهای برقی اوبر ارائه شده. به گفته این شرکت، اکنون 60 هزار راننده آن در آمریکای شمالی و اروپا از وسایل برقی استفاده می‌کنند و بیشتر این رانندگان (10 هزار نفر) فقط در لندن مشغول به کار هستند.

ویژگی‌های سرویس تحویل غذای Uber Eats

یکی از مهم‌ترین اعلامیه‌های اوبر به سبزشدن Uber Eats مربوط می‌شود. این شرکت علاوه بر تجارت خدمات خودرو خود، مدعی شده است که سرویس محبوب تحویل غذا آن نیز تا 2040 در سطح جهان به پایین‌ترین حد انتشار کربن ممکن دست پیدا خواهد کرد. این برنامه برای او‌بر بسیار بلندپروازانه خواهد بود؛ زیرا برای تحقق آن، تمام 800 هزار رستوران پلتفرم تحویل اوبر ملزم به کاهش انتشار کربن خود هستند.

ازجمله ویژگی‌های جدید Uber Eats که برای تحقق‌یافتن هدف این شرکت طراحی شده‌اند، می‌توان به قابلیت پیشنهاد رستوران‌هایی که دارای بسته‌بندی‌های پایدار هستند، اشاره کرد.

درنهایت، اوبر قصد دارد با همکاری شرکت به‌اشتراک‌گذاری دوچرخه Tembici، تعداد دوچرخه‌های سرویس اشتراک دوچرخه خود را بیشتر کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی