ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی ادوبی
هوش مصنوعی

ادوبی از هوش مصنوعی جدیدی برای تولید و ویرایش صدا رونمایی کرد [تماشا کنید]

ادوبی (Adobe) در حال ساخت مدل هوش مصنوعی جدید است که با وجود آن حتی افرادی که هیچ تخصصی در زمینه آهنگسازی ندارند، می‌توانند موسیقی تولید کنند. نمونه اولیه این مدل که Project Music GenAI ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

ادوبی (Adobe) در حال ساخت مدل هوش مصنوعی جدید است که با وجود آن حتی افرادی که هیچ تخصصی در زمینه آهنگسازی ندارند، می‌توانند موسیقی تولید کنند. نمونه اولیه این مدل که Project Music GenAI Control نام دارد در جریان نشست Hot Pod معرفی شده و به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از پیام‌های متنی خود موسیقی تولید کنند و حتی آن‌ها را ویرایش کنند.

براساس گزارش ورج، در این مدل کاربران کار تولید موسیقی را با واردکردن توضیحات متنی خود آغاز می‌کنند. در این توضیحات می‌توان به موضوعاتی از جمله سبک موسیقی مانند «شاد» یا «جَز غمگین» اشاره کرد. ادوبی همچنین ادعا کرده که با وجود ابزار ویرایش داخلی این مدل، کاربران می‌توانند نتایج تولیدشده خود را شخصی‌سازی کنند و حتی مواردی از جمله سرعت، ساختار و شدت صدای آن را اصلاح کنند.

ابزار هوش مصنوعی ساخت موسیقی ادوبی

علاوه بر این، ابزار هوش مصنوعی ادوبی می‌تواند صدای خود را «براساس یک صدای مرجع» تولید کند و همچنین برای استفاده در مواردی مانند انیمیشن یا پادکست، طول کلیپ‌های صوتی را افزایش دهد. هنوز هیچ جزئیاتی از رابط کاربری ابزار ویرایش این مدل فاش نشده است.

«نیکلاس برایان»، دانشمند تحقیقاتی ارشد ادوبی ریسرچ می‌گوید:

«یکی از جالب‌ترین نکات مربوط به این ابزارهای جدید این است که آن‌ها فقط وظیفه تولید صدا را ندارند. آن‌ها با ارائه کنترل‌های عمیق به تولیدکنندگان برای شکل‌دادن، تغییر و ویرایش صداهای خود، این کار را به سطح فتوشاپ می‌رسانند. چنین چیزی یک نوع کنترل در سطح پیکسل برای موسیقی است.»

در حال حاضر ابزارهای مشابه دیگری نیز وجود دارند یا در حال توسعه هستند (مانند مدل MusicLM از گوگل)، اما این ابزارها به کاربران اجازه می‌دهند تا فقط از طریق پیام‌های متنی صدا تولید کنند و هیچ ابزاری برای صدای تولیدشده در آن‌ها وجود ندارد. بنابراین با وجود ابزارهای دیگر باید تولید موسیقی خود را براساس دستورات مشخصی انجام دهید تا به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی