ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خرید Gameplanner.AI
هوش مصنوعی

Airbnb در معامله‌ای 200 میلیون دلاری، استارتاپ هوش مصنوعی هم‌بنیان‌گذار سیری را خرید

این استارتاپ «Gameplanner.AI» نام دارد و بنیان‌گذار آن از همکاران استیو جابز و از سازندگان سیری بوده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۴ آبان ۱۴۰۲ | ۲۲:۳۰

شرکت Airbnb در معامله‌ای به‌ارزش کمتر از 200 میلیون دلار اولین خرید خود به عنوان یک شرکت سهامی عام را انجام داده است. این استارتاپ «Gameplanner.AI» نام دارد و از زمان تأسیس خود در سال 2020 در خفا مشغول به‌کار بوده است. به گفته Airbnb این استارتاپ می‌تواند برخی از پروژه‌های هوش مصنوعی این شرکت را تسریع کند.

براساس گزارش CNBC، استارتاپ Gameplanner.AI توسط آدام چیر (Adam Cheyer) یکی از بنیان‌گذاران دستیار صوتی سیری تأسیس شده است. زمانی‌که اپل سیری را خرید، او در کنار استیو جابز کار می‌کرد. چیر بعداً Viv Labs را تأسیس کرد که پایه و اساس دستیار صوتی سامسونگ شد. مدیرعامل شرکت Airbnb گفته است که این استارتاپ به مرور زمان، تجربه کاربران آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

Airbnb و هوش مصنوعی

«برایان چسکی»، مدیرعامل Airbnb گفته است که هوش مصنوعی مولد، پلتفرم این شرکت را به‌طور اساسی تغییر خواهد داد. او می‌خواهد از هوش مصنوعی به‌عنوان یک «دربان مسافرتی» استفاده کند که در طول زمان درباره کاربران اطلاعات جمع می‌کند و تجربیات سفر آن‌ها را افزایش می‌دهد، به عنوان مثال، این سیستم براساس سابقه سفر کاربران به آن‌ها اتاق‌ها یا خانه‌های مناسب پیشنهاد می‌کند.

این معامله اولین خرید Airbnb از سال 2019 است و نشان می‌دهد که استراتژی این شرکت درحال تغییر است و به‌طور بالقوه Airbnb را به شرکتی روبه‌‌رشد تبدیل کند. این شرکت بر اساس اصول حسابداری عمومی (GAAP) شرکت سودآوری است و تا پایان سپتامبر (مهر 1402) 11 میلیارد دلار دارایی نقدی و نقدی داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی