ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انتروپیک
هوش مصنوعی

انتروپیک از مدل هوش مصنوعی جدید Claude 2 رونمایی کرد؛ سریع‌تر، قوی‌تر و بی‌آزارتر

شرکت انتروپیک از نسخه هوش مصنوعی جدید خود با نام Claude 2 پرده برداشت که توان پردازش اطلاعات در آن بسیار بیشتر شده است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۱ تیر ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۴

حدود پنج ماه پس از عرضه هوش مصنوعی Claude که رقیبی برای ChatGPT محسوب می‌شد، شرکت «انتروپیک» (Anthropic) از نسخه جدید این هوش مصنوعی با نام Claude 2 رونمایی کرد که بالاخره یک رابط چت‌بات عمومی هم دارد و پاسخ‌های طولانی‌تری ارائه می‌کند، استدلال‌های بهتری دارد، کمتر دچار توهم می‌شود و درمجموع عملکرد بهتری را از خود نشان می‌دهد.

هوش مصنوعی Claude 2 اکنون از طریق API یا در وب‌سایت بتای خود در آمریکا و بریتانیا در دسترس قرار دارد و می‌تواند حداکثر 100 هزار توکن – معادل تقریبی 75 هزار کلمه – را پردازش کند. این توان پردازشی نسبت به توان نسخه قبلی که 9 هزار توکن بود، افزایش قابل‌توجهی پیدا کرده است.

ویژگی‌های هوش مصنوعی Claude 2 از انتروپیک

همین افزایش تعداد توکن‌ها باعث می‌شود که Claude 2 بتواند پاسخ‌های طولانی‌تر و منطقی‌تری ارائه کند. همچنین این هوش مصنوعی حالا می‌تواند داستان‌های کوتاه بنویسد. انتروپیک می‌گوید قابلیت‌های برنامه‌نویسی Claude 2 نیز بهبود یافته و امتیاز آن در بنچمارک Codex HumanEval از 56 درصد در نسل قبلی به 71.6 درصد در نسل فعلی رسیده است.

بهبودهای Claude 2 انتروپیک

Claude 2 در آزمون خواندن و نوشتن GRE هم امتیاز 90 درصد را کسب کرده. این مدل حالا درزمینه پردازش متون هم عملکرد بهتری دارد. برای مثال، می‌تواند خروجی‌های بهتری را با شکلی مناسب در فرمت JSON XML و YAML ارائه کند.

این هوش مصنوعی از نظر پایداری وضعیت بهتری پیدا کرده است و نسبت به Claude 1.3، تا دو‌برابر پاسخ‌های ایمن‌تری ارائه می‌کند. شرکت انتروپیک در ماه فوریه سرمایه‌ای 300 میلیون دلاری را از گوگل دریافت کرده بود تا روی یک هوش مصنوعی دوستانه‌تر کار کند.

این شرکت می‌گوید هوش مصنوعی خود را در مقابل بسیاری از ترفندهای رایج درزمینه جیلبریک چت‌بات‌ها مقاوم کرده است. انتروپیک Claude 2 را با 328 درخواست «آسیب‌زننده» آزمایش کرده و می‌گوید محصول آن‌ها فقط در چهار مورد پاسخی داده که ممکن است خطرناک تلقی شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی