ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
هوش مصنوعی

ایلان ماسک درباره هوش مصنوعی: در آینده سهم هوش بیولوژیکی به کمتر از 1 درصد خواهد رسید

ماسک می‌گوید هوش مصنوعی به‌زودی از انسان پیشی می‌گیرد و چنان فراگیر می‌شود که سهم هوش بیولوژیک در مجموع کمتر از 1 درصد خواهد شد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۵:۳۰

ایلان ماسک در بیست‌و‌هفتمین کنفرانس سالانه جهانی که توسط مؤسسه اقتصادی مستقل «میلکن» (Milken Institute) برگزار شد، نظرات خود در مورد تأثیر هوش مصنوعی، اکتشافات فضایی و استارلینک را بیان کرد.

او در سخنان خود پیش‌بینی کرد که هوش مصنوعی به‌زودی از هوش انسانی پیشی خواهد گرفت و چنان فراگیر می‌شود که سهم «هوش بیولوژیک در مجموع کمتر از 1 درصد خواهد شد». او در پاسخ به سؤالات حضار در مورد موضوعاتی ازجمله هوش مصنوعی، گفت که این فناوری در بین تمام موضوعات از بیشترین اهمیت برخوردار است. ماسک گفت:

«فراگیری هوش بیولوژیکی با گذشت هر ماه کمتر می‌شود. در نهایت، [سهم] هوشی که بیولوژیکی است کمتر از 1 درصد خواهد بود. هوش بیولوژیکی می‌تواند به‌عنوان یک پشتیبان و یک واسطه عمل کند. اما [در آینده] تقریباً تمام هوش، دیجیتال خواهد بود.»

صحبت‌های ایلان ماسک درباره استارلینک و اکتشافات فضایی

ماسک که مدیرعامل اسپیس ایکس است، در ادامه درباره اکتشافات فضایی صحبت کرد. او با بیان این موضوع که مشتاقانه منتظر برنامه‌های «الهام‌بخشی» در این حوزه است، گفت:

«ما می‌خواهیم داستان‌های علمی تخیلی را واقعی کنیم. بیایید زندگی را چندسیاره‌ای و به تمدنی فضایی تبدیل کنیم و در میان ستارگان باشیم.»

درباره سرویس استارلینک که برای مکان‌های دورافتاده سراسر جهان، دسترسی به اینترنت فراهم می‌کند نیز ماسک گفت که عقیده دارد «می‌تواند تولید ناخالص داخلی کشورها را دگرگون کند». او استدلال می‌کند که ارتباطات اینترنتی، دانش و ابزار موردنیاز برای توزیع خدمات و محصولات را در اختیار مردم قرار می‌دهد.

در نهایت، ماسک درباره رگولاتوی‌ها نیز صحبت کرد و با انتقاد از آن‌ها گفت:

«سال به سال، قوانین و مقررات بیشتری تصویب می‌شود و نهادهای نظارتی بیشتری ایجاد می‌شود. در نهایت، همه چیز غیرقانونی خواهد بود.»

این موضوع درحالی از سوی سومین فرد ثروتمند جهان بیان شده است، که او سال گذشته همراه با فعالین حوزه فناوری با ارسال یک نامه سرگشاده خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی به‌مدت 6 ماه شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی