ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
هوش مصنوعی

ایلان ماسک: پیش‌نمایش GPT-4o من را معذب کرد

ایلان ماسک چندان تحت تأثیر قابلیت‌های جدید مدل هوش مصنوعی جدید OpenAI قرار نگرفته و آن را مورد انتقاد قرار داده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۸:۱۵

شب گذشته OpenAI مدل هوش مصنوعی GPT-4o را معرفی کرد که دارای قابلیت‌های صوتی و تصویری پیشرفته‌ای است. بااین‌حال «ایلان ماسک»، بنیان‌گذار xAI چندان تحت تأثیر قابلیت‌های جدید این چت‌بات قرار نگرفته و گفته که دموی این مدل، او را «معذب» کرده است.

به گزارش اینسایدر، ایلان ماسک در پاسخ به برخی از پست‌های مربوط به مدل جدید OpenAI در ایکس، GPT-4o را مورد انتقاد قرار داد و حتی آن را به تمسخر گرفت. این میلیاردر در پاسخ به کاربری گفت:

«پیش‌نمایش [GPT-4o] من را معذب کرد.»

انتقاد ایلان ماسک از مدل هوش مصنوعی GPT-4o

مدل جدید OpenAI با قابلیت‌های چندوجهی خود به یک دستیار کاربردی‌تر تبدیل شده است و به کاربران امکان می‌دهد با این چت‌بات به صورت شفاهی و بصری ارتباط برقرار کنند.

همچنین این چت‌بات بهبودیافته، فیلم «Her» را تداعی می‌کند که در آن شخصیت اصلی، به دستیار هوش مصنوعی خود علاقه پیدا می‌کند. ایلان ماسک نیز برای تمسخر نسخه جدید ChatGPT در شبکه اجتماعی ایکس گفت که OpenAI این هوش مصنوعی را به یک شریک عاطفی مجازی تبدیل کرده است.

ایلان ماسک یکی از بنیان‌گذاران OpenAI بود، اما در سال 2018 آن را ترک کرد و از آن زمان نسبت به رویکردهای این شرکت انتقاد داشته است. حدوداً دو ماه قبل نیز ایلان ماسک از این شرکت شکایت کرد. ماسک در شکایت خود گفته بود که OpenAI از مأموریت اصلی‌اش، یعنی توسعه هوش مصنوعی ایمن دور شده و روی سرمایه‌گذاری‌های سودمحور تمرکز کرده است.

از سوی دیگر، ماسک یک شرکت رقیب هوش مصنوعی به‌نام xAI را برای رقابت با ChatGPT راه‌اندازی کرده است. این شرکت ظاهراً طی هفته‌های آینده سرمایه‌ای 6 میلیارد دلاری دریافت می‌کند که ارزش آن را به 18 میلیارد دلار می‌رساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی