ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی ChatGPT
هوش مصنوعی

OpenAI با یک به‌روزرسانی جدید «تنبلی» هوش مصنوعی ChatGPT را اصلاح کرد

این مدل به‌روزشده می‌تواند وظایفی مانند تولید کد را با دقت بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی انجام دهد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۶ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

OpenAI اعلام کرد که مدل GPT-4 Turbo به‌روز‌شده آن می‌تواند «وظایفی مانند تولید کد را با دقت بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی انجام دهد» و به‌طور کلی، هدف آن کاهش «تنبلی» هوش مصنوعی ChatGPT در پاسخ به سؤال کاربران است.

در پست جدید وبلاگ OpenAI، این شرکت به انتشار نسخه پیش‌نمایش مدل‌ به‌روزشده GPT-4 Turbo اشاره کرده که دقت آن در انجام وظایف مختلف بیشتر شده است. بااین‌حال، OpenAI دقیقاً مشخص نکرده که با این به‌روزرسانی چه تغییری در مدل خود انجام داده است.

در چند وقت گذشته برخی از کاربران ادعا کرده‌اند که هوش مصنوعی ChatGPT در انجام وظایف آن‌ها تنبل شده است و وظایف خواسته‌شده را به‌طور کامل انجام نمی‌دهد و عدم به‌روزرسانی GPT-4 را مقصر می‌دانستند. بااین‌حال، OpenAI مدل GPT-4 Turbo را به‌روزرسانی کرده است که در آوریل 2023 براساس اطلاعات جدید آموزش دیده شد و فقط به‌صورت پیش‌نمایش در دسترس است؛ بنابراین افرادی که از GPT-4 استفاده می‌کنند (که داده‌های قبل از سپتامبر 2021 را شامل می‌شود)، ممکن است همچنان همان مشکلات تنبلی را تجربه کنند.

OpenAI در این پست همچنین اشاره می‌کند که بیش از 70 درصد افرادی که از GPT-4 از طریق API خود استفاده می‌کنند، به‌دلیل وجود پایگاه داده به‌روزتر به GPT-4 Turbo منتقل شده‌اند. همچنین طی چند ماه آینده به‌روزرسانی‌های بیشتری برای GPT-4 Turbo ارائه خواهد شد که ازجمله آن‌ها می‌توان به دسترسی عمومی به قابلیت تولید تصویر براساس متن اشاره کرد.

OpenAI همچنین مدل‌های هوش مصنوعی کوچک‌تری با نام Embeddings را نیز راه‌اندازی کرده است. این استارتاپ از Embeddings به‌عنوان «توالی از اعداد که مفاهیم درون محتوا مانند زبان طبیعی یا کد‌ها را نشان می‌دهد» یاد کرده است. این مدل‌های جدید که شامل نسخه پایه text-embedding-3-small و نسخه قدرتمندتر به نام text-embedding-3-large می‌شود، هم‌اکنون در دسترس هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی