ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سم آلتمن
هوش مصنوعی

مدیرعامل OpenAI برای قانون‌گذاری در‌زمینه هوش مصنوعی از چین دعوت به همکاری کرد

مدیرعامل OpenAI در کنفرانسی در پکن از دولت چین خواست تا در‌زمینه قانون‌گذاری برای ایمن‌سازی هوش مصنوعی فعال شود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

«سم آلتمن»، مدیرعامل شرکت OpenAI، سازنده چت‌بات مشهور ChatGPT، می‌گوید چین باید نقش مهمی در تدوین قوانین تضمین‌کننده ایمنی در‌زمینه هوش مصنوعی ایفا کند. پیاده‌سازی این قوانین ضروری است تا مطمئن شویم که این سیستم‌های جدید و انقلابی به‌شکلی ایمن طراحی و اجرا می‌شوند.

به گزارش بلومبرگ، سم آلتمن که به‌صورت مجازی در کنفرانس آکادمی هوش مصنوعی پکن حاضر شده بود، درباره کنترل هوش مصنوعی گفت: «با ظهور سیستم‌های هوش مصنوعی که روزبه‌روز قدرتمندتر می‌شوند، اهمیت همکاری‌های جهانی هرگز بالاتر از این نبوده است.»

مدیرعامل OpenAI با اشاره به اینکه برخی از بزرگ‌ترین استعدادهای حوزه هوش مصنوعی در چین حضور دارند، ادامه داد: «با توجه به دشواری حل مسائل در‌زمینه سیستم‌های پیشرفته هوش مصنوعی، ضروری است که بهترین ذهن‌ها از سراسر جهان گرد هم بیایند.»

چین یکی از پیشگامان بزرگ در‌زمینه هوش مصنوعی است

سخنرانی آلتمن در کنفرانس پکن از آن جهت اهمیت دارد که این آکادمی خود یکی از بزرگ‌ترین بازیگران هوش مصنوعی در چین است. این سازمان غیرانتفاعی که تحت حمایت وزارت علم و فناوری چین قرار دارد، پیش‌تر توسط «برد اسمیت»، رئیس مایکروسافت، به‌عنوان یکی از سه پیشگام نوآوری در حوزه هوش مصنوعی معرفی شده بود.

آلتمن در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت که OpenAI در نظر دارد در آینده بخش‌های بیشتری از مدل‌های این شرکت را متن‌باز کند. اگرچه او بازه زمانی دقیقی را برای این کار مشخص نکرد، اما مدعی شد که هدف آن‌ها کمک به بهبود ایمنی سیستم‌های هوش مصنوعی خواهد بود.

چت‌بات ChatGPT درحال‌حاضر در چین در دسترس نیست. این کشور مدت‌هاست که با سرویس‌های کشورهای غربی مشکل دارد و دسترسی به آن‌ها را محدود می‌کند. درنتیجه چت‌بات شرکت OpenAI هم از این قاعده مستثنی نمانده است.

نهاد نظارت بر فناوری در چین پیش‌تر اشاره کرده بود که درحال تهیه پیش‌نویس مقرراتی به‌منظور مسئول شناختن پلتفرم‌هاست. شورای دولتی این کشور هم اخیراً گفته بود که در دنباله سال وضعیت قانون‌گذاری در‌زمینه هوش مصنوعی را بررسی می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی