ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ChatGPT
هوش مصنوعی

سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI: اسم ChatGPT افتضاح است

به گفته آلتمن شاید بتوان نام ChatGPT را به «GPT» یا فقط «Chat» کوتاه کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۰

ChatGPT یکی از معروف‌ترین چت‌بات‌های هوش مصنوعی جهان است که نام آن احتمالاً برای افراد زیادی آشنا باشد، اما «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI که سازنده ChatGPT است، اعلام کرده که نام این چت‌بات را چندان دوست ندارد.

آلتمن به‌تازگی در پادکست «ترور نوآ» با نام «What Now? with Trevor Noah» حضور داشته است. او درباره نام ChatGPT می‌گوید:

«نام افتضاحی است، اما احتمالاً به‌قدری فراگیر شده که هرگز تغییر نکند. احتمالاً هیچ بازاریابی هرگز ChatGPT را برای نام این سرویس انتخاب نخواهد کرد، اما ما با آن ادامه خواهیم داد و احتمالاً این کار درست باشد.»

ایده‌های سم آلتمن برای نام ChatGPT

آلتمن سپس به شوخی از نوآ درخواست کرد که ایده‌های دیگری برای نام ChatGPT ارائه کند و به این موضوع اشاره کرد که شاید بتوان آن را به «GPT» یا فقط «Chat» کوتاه کرد.

ChatGPT که اکنون کمی بیشتر از یک سال عمر دارد، اولین‌بار در نوامبر سال 2022 راه‌اندازی شد. این چت‌بات به‌اندازه‌ای در بین کاربران محبوب شد که صفحه آن در صدر فهرست پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا در سال 2023 قرار گرفت. اخیراً ثبت‌نام در ChatGPT بدون نیاز به شماره موبایل نیز فراهم شده است تا فقط از طریق ایمیل خود بتوانید از خدمات آن استفاده کنید.

اخیرا «مجله تایم» از سم آلتمن به‌عنوان مدیرعامل برتر سال 2023 یاد کرده است. او چند هفته پیش در یک تصمیم ناگهانی از سوی هیئت‌مدیره OpenAI برکنار شد اما پس از چند روز کشمکش، توانست یک بار دیگر سمت مدیرعاملی این شرکت را کسب کند. در گزارش تایم همچنین به این موضوع اشاره شده که نام ChatGPT در ابتدا قرار بود «Chat With GPT-3.5» باشد که بااین‌وجود می‌توان گفت انتخاب ChatGPT تصمیم درست و منطقی از سوی این شرکت بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی