ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جمینای و مدیرعامل گوگل
هوش مصنوعی

مدیرعامل گوگل: اشتباهات جمینای در تولید تصاویر کاملاً غیرقابل‌قبول است

در یادداشت داخلی مدیرعامل گوگل گفته شده است که این مشکلات به‌زودی برطرف می‌شود.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

هوش مصنوعی جمینای گوگل از همان روز اول انتشار به‌دلیل ارائه برخی اطلاعات نادرست مورد انتقاد بسیاری از کاربران قرار گرفت. گوگل این سرویس را برای رقابت با ChatGPT شرکت OpenAI عرضه کرد اما از قرار معلوم سرویس هوش مصنوعی گوگل فعلاً مشکلاتی دارد. به‌همین‌دلیل، مدیرعامل گوگل به کارمندان شرکتش درباره این سرویس به‌صورت غیرمستقیم هشدار داده است تا سریعاً خطاهای آن را حل کنند.

به گزارش Semafor، هفته گذشته، گوگل متوجه شد که سرویس هوش مصنوعی جمینای اطلاعات و تصاویر غلطی درباره موضوعات تاریخی تولید می‌کند. این خطاها شامل تولید تصاویر نادرست از سربازان نازی، پدران بنیان‌گذار آمریکا و حتی بنیان‌گذاران خود گوگل بود.

به همین دلایل، این شرکت توانایی جمینای در تولید تصویر را موقتاً متوقف و از کاربران عذرخواهی کرد. در ادامه اعلام شد که تولید تصاویر توسط این سرویس دوباره هفته آینده در دسترس قرار می‌گیرد. اما موضوع به همین‌جا ختم نشد و حالا مدیرعامل گوگل هم به‌طور گسترده به صحبت درباره این مناقشه پرداخته است.

جمینای و مدیرعامل گوگل

بیانیه مدیرعامل گوگل درباره مشکلات محتوایی جمینای

«ساندار پیچای»، مدیرعامل گوگل، در یادداشتی داخلی به کارمندان گفته است که تصاویر و متن‌های نادرست تاریخی که توسط هوش مصنوعی Gemini گوگل ایجاد شده، «باعث آزار کاربران» شده است.

پیچای در این یادداشت می‌گوید که کارمندان این شرکت «هرلحظه در تلاش هستند» تا به «پاسخ‌های متنی و تصویری مشکل‌دار در اپلیکیشن Gemini» رسیدگی کنند؛ بنابراین فعلاً گوگل همه این مشکلات را برطرف نکرده، اما در تلاش است که تا جای ممکن این مسائل را حل کند. پیچای در ادامه می‌گوید: «خطاهای محتوایی جمینای کاملاً غیرقابل‌قبول هستند، اما هیچ سرویس هوش مصنوعی کامل نیست؛ به‌خصوص در این مرحله نوظهور از توسعه صنعت. می‌دانیم که انتظارات از ما بالاست و هرچقدر که طول بکشد، این مشکلات را حل خواهیم کرد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی