ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ابزار هوش مصنوعی TextToSample
هوش مصنوعی

این ابزار رایگان هوش مصنوعی می‌تواند از روی متن برای شما آهنگ تولید کند [تماشا کنید]

ابزار هوش مصنوعی TextToSample به شما اجازه می‌دهد به‌راحتی توصیف موسیقی مدنظر خود را بنویسید و متناسب با آن، یک نمونه آهنگ دریافت کنید.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار هوش مصنوعی Samplab از افزونه رایگان جدیدی برای VST3 رونمایی کرده‌اند که می‌تواند از فرمان‌های متنی، نمونه موسیقی بسازد. این افزونه با نام TextToSample که به‌صورت مستقل نیز منتشر شده است، به شما اجازه می‌دهد به‌راحتی توصیف موسیقی مدنظر خود را بنویسید و متناسب با آن، یک نمونه آهنگ دریافت کنید.

به گزارش انگجت، افزونه TextToSample از مجموعه ابزارهای هوش مصنوعی متا برای تولید صدا موسوم به MusicGen استفاده می‌کند و با کمک داده‌های متن‌باز آموزش داده شده است.

استفاده از این هوش مصنوعی به دو روش ممکن است؛ هم می‌توانید صرفاً با فرمان‌های متنی از نرم‌افزار بخواهید برایتان صدا تولید کند، هم می‌توانید قطعات موسیقی خود را به برنامه ارائه دهید و بگویید براساس آن، چیزی را به آهنگ شما اضافه کند.

تولید آهنگ با TextToSample آسان‌تر می‌شود

رابط کاربری این نرم‌افزار بسیار مینیمال و ساده است، بنابراین به‌راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید؛ ولی محدودیت‌هایی هم وجود دارد. برای مثال، اگر بخواهید صدایی را به موسیقی خود اضافه کنید، این برنامه نمی‌تواند به‌خوبی صداهای قبلی موجود در آهنگ شما را در نظر بگیرد و هماهنگ با آن چیزی تولید کند. درنتیجه لازم است چند بار آزمون و خطا کنید تا به نتیجه مناسب برسید.

بااین‌حال، استفاده از TextToSample درمجموع تجربه جالب و جذابی است. با این ابزار می‌توانید اصواتی را تولید کنید که شاید هرگز به ذهن خودتان نمی‌آمد. در ویدیوی بالا می‌توانید ببینید که قابلیت‌های این ابزار چقدر گسترده و شگفت‌آور است.

با توجه به اینکه ابزارهای هوش مصنوعی معمولاً باگ‌های مختلفی دارند، TextToSample هم از این قاعده مستثنی نیست. برای نمونه، این ابزار می‌تواند به‌صورت خودکار صدای آلاتی را به یک قطعه اضافه کند که شما درخواست آن‌ها را نکرده‌اید.

توسعه‌دهندگان Samplab می‌گویند این برنامه قرار نیست جای موسیقی‌دانان را بگیرد و حتی به‌اندازه آن‌ها مهارت هم ندارد؛ بااین‌حال، به‌عنوان یک ابزار رایگان می‌توانید به سراغ آن بروید و از ویژگی‌های مختلفش استفاده کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی