ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی آمریکا
هوش مصنوعی

دولت آمریکا دستورالعمل‌های جدیدی برای شرکت‌های هوش مصنوعی وضع کرد

این دستورات بیشتر به آموزش مدل‌های قدرتمند هوش مصنوعی و استفاده از این فناوری در سازمان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها می‌پردازد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

دولت آمریکا دستورالعمل‌های هوش مصنوعی خود را به‌روز و مفاد جدیدی به آن اضافه کرده است. این دستورات بیشتر به آموزش مدل‌های قدرتمند هوش مصنوعی و افزایش استفاده از این فناوری در سازمان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها مربوط می‌شوند.

طبق فرمان اجرایی قبلی «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا، دولت فدرال باید دستورالعمل‌هایی را برای استفاده از هوش مصنوعی دولت تدوین کند و همچنین باید اطمینان پیدا کند که ایالات‌متحده در توسعه هوش مصنوعی از کشورهای رقیب پیشرفته‌تر باشد و نیز تدابیر حفاظتی دربرابر سوءاستفاده‌های احتمالی هوش مصنوعی ایجاد شود.

به گفته «بن بوکانان»، مشاور ویژه هوش مصنوعی کاخ سفید، در گفت‌وگو با یاهو، این دستور اجرایی تعیین‌کننده اقدامات مختلفی در سراسر جهان است؛ نوآوری، وضع مقررات و حقوق شهروندی از موارد کلیدی این دستورها هستند که این دولت در بازه زمانی 90 روزه همه آن‌ها را انجام داده‌ است.

قوانین هوش مصنوعی در آمریکا

قوانین هوش مصنوعی در آمریکا

براساس بیانیه اخیر کاخ سفید، دولت از طریق «قانون تولید دفاعی» (DPA) توسعه‌دهندگان، سیستم‌های پیشرفته هوش مصنوعی را مجبور می‌کند تا قبل از انتشار این سیستم‌ها، نتایج تست ایمنی را به وزارت بازرگانی گزارش دهند. این شرکت‌ها همچنین باید به دولت بگویند که چه زمانی مشتریان خارجی از پلتفرم‌های آن‌ها برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی پیشرفته استفاده می‌کنند.

درمجموع، آمریکا با این قانون می‌خواهد اطمینان حاصل کند که چه مدل‌هایی درحال توسعه هستند و ایمنی آن‌ها چقدر است. همچنین دولت این کشور می‌خواهد بداند که کشورهای رقیب چطور از این فناوری‌ها استفاده می‌کنند.

دولت آمریکا به استفاده بیشتر از هوش مصنوعی در سازمان‌های دولتی نیز اشاره کرده است. همچنین این کشور می‌خواهد فناوری هوش مصنوعی را به مدارس و دانشگاه‌ها بیاورد. بنیاد ملی علوم ایالات‌متحده اعلام کرده است که قصد دارد امکان دسترسی به منابع پرقدرت هوش مصنوعی را برای مربیان و محققان دانشگاه‌ها در مناطق کوچک، روستایی و اقلیت‌ها فراهم کند.

با افزایش سوءاستفاده‌های مختلف از فناوری نوپای هوش مصنوعی، حتی اعضای کنگره آمریکا نیز خواستار وضع قوانینی در این زمینه شده‌اند. یکی از اقدامات تحقق‌یافته در این قانون‌ها، درج واترمارک در محتواهای هوش مصنوعی است تا بتوان تشخیص داد که کدام تصویر یا ویدیو با این فناوری ساخته شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی