ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نجوم و فضا

«یاسمین مقبلی» با فضانوردان مأموریت «کرو-7» ناسا به زمین برگشت [تماشا کنید]

کپسول حامل «یاسمین مقبلی» و سایر فضانوردان مأموریت «کرو-7» به زمین برگشت و با موفقیت فرود آمد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۲۱

دقایقی پیش، فضانوردان مأموریت «کرو-7» ازجمله «یاسمین مقبلی»، فضانورد ایرانی-آمریکایی، پس از حدود 200 روز دوری از سطح زمین، دوباره به سیاره خود برگشتند. این چهار فضانورد با کپسول دراگون اسپیس‌ایکس در خلیج مکزیک در نزدیکی ساحل پنساکولا در فلوریدا فرود آمدند.

دقایقی پیش، در حوالی 13:18 ظهر به وقت ایران، کپسول Dragon Endurance حامل فضانوردان مأموریت کرو-7 با موفقیت در خلیج مکزیک فرود آمد. هر چهار فضانورد این مأموریت، ازجمله مقبلی، به سلامت به زمین رسیدند.

بازگشت یاسمین مقبلی و فضانوردان کرو-7 ناسا به زمین

یاسمین مقبلی در این مأموریت برای اولین‌بار به فضا رفت و تجربه‌های جالبی را پشت‌سر گذاشت و آزمایش‌های علمی گوناگونی را برای ناسا انجام داد. او چندی قبل نقاشی کودکان ایرانی را هم در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به‌ نمایش درآورد و ویدیوی آن را به‌ اشتراک گذاشت.

یاسمین مقبلی در جلو به‌ همراه سایر فضانوردان کرو-7 در کپسول دراگون درحال بازگشت به زمین

در این مأموریت علاوه‌ بر یاسمین مقبلی که نقش فرمانده را بر عهده داشت، سه فضانورد دیگر نیز حاضر بودند: «اندریاس موگنسن» از سازمان فضایی اروپا، «کنستانتین بوریستوف» از سازمان فضایی روسیه و «ساتوشی فوروکاوا» از سازمان فضایی ژاپن.

مأموریت کرو-7 در تاریخ 4 شهریورماه با راکت فالکون 9 اسپیس‌ایکس راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شد. فضانوردان یک روز بعد با موفقیت از طریق کپسول دراگون به ISS رسیدند و مأموریت بالغ بر شش‌ماهه خود را آغاز کردند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی