ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نجوم و فضا

ناسا سه شرکت را برای توسعه یک ماه‌نورد در مأموریت آرتمیس انتخاب کرد

طرح کاوش در منطقه قطبی جنوبی ماه آرتمیس به خودرویی برای فضانوردان نیاز دارد که بتواند به‌طور مستقل بین ماموریت‌ها کار کند.

صبا سلوکی
نوشته شده توسط صبا سلوکی | ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۲:۳۰

ناسا سه شرکت «اینتویتیو مشینز»، «لونار اوت‌پست» و «ونتوری آسترولب» را برای توسعه ماه‌نورد سطح در مأموریت آرتمیس خود انتخاب کرده‌ است.

این سه شرکت ایده‌های تیم خود را برای یک وسیله نقلیه قمری (LTV) که به فضانوردان در کاوش منطقه قطبی جنوبی ماه کمک خواهد کرد، توسعه می‌دهند. اعتقاد بر این است که این منطقه حاوی آب یخ‌زده است، بنابراین ناسا کمپ اصلی را در آنجا ایجاد خواهد کرد.

ماه‌نورد با امکان حمل دو فضانورد و کنترل از راه دور

ماه‌نورد باید به‌گونه‌ای طراحی شود که بتواند دو فضانورد را در خود جای دهد و شرایط سخت منطقه را مدیریت کند. آنها همچنین باید دارای قابلیت کنترل از راه دور باشند. توسط این ویژگی ناسا می‌تواند به انجام آزمایش‌ها و کاوش، حتی زمانی که فضانوردان در ماه نیستند، ادامه دهد.

گام بعدی برای این شرکت‌ها انجام مطالعه‌ای یک ساله برای توسعه سیستم مناسبی است که نیازهای ناسا را برآورده می‌کند. سپس، ناسا مأموریتی برای ادامه توسعه، تحویل ماه‌نورد خود به ماه و سپس تأیید عملکرد و ایمنی آن قبل از آغاز مأموریت آرتمیس درخواست خواهد کرد.

«جاکوب بلیچر»، دانشمند ارشد اکتشاف در مقر ناسا، گفت: «ما از LTV برای سفر به مکان‌هایی استفاده می‌کنیم که با پای پیاده نمی‌توانیم به آن‌ها برسیم. بنابراین توانایی خود را برای اکتشافات علمی جدید افزایش می‌دهیم.»

اینتویتیو مشینز اخیراً پس از تبدیل‌شدن به اولین شرکت خصوصی هوافضا که یک فضاپیما را روی ماه فرود می‌آورد، خبرساز شد. هدف برنامه آرتمیس ناسا ایجاد یک حضور پایدار در نزدیکی ماه، پیش از هدف بزرگ‌تر خود یعنی «آماده‌ شدن‌‌ برای مأموریت‌های انسانی به مریخ» است.

مأموریت آرتمیس II تا سپتامبر 2025 به تعویق افتاده‌ است و فرود آرتمیس III، اکنون برای سپتامبر 2026 برنامه‌ریزی شده‌ است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی