ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نجوم و فضا

ناسا نام فضانوردان مأموریت کرو 9 اسپیس ایکس را فاش کرد

در اطلاعیه دیروز، چهار فضانورد کرو 9 شامل الکساندر گوربونوف از آژانس فضایی روسیه و زنا کاردمن، نیک هیگ و استفانی ویلسون از ناسا است.

صبا سلوکی
نوشته شده توسط صبا سلوکی | ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

ناسا نام چهار فضانوردی را که در تابستان امسال با مأموریت کرو 9 اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرواز خواهند کرد، اعلام کرد.

در اطلاعیه دیروز، این چهار فضانورد شامل «الکساندر گوربونوف» از آژانس فضایی روسیه و «زنا کاردمن»، «نیک هیگ» و «استفانی ویلسون» از ناسا است. کاردمن فرماندهی مأموریت را بر عهده خواهد داشت، هیگ خلبان آن و ویلسون و گوربونوف به‌عنوان متخصصان خدمت خواهند کرد.

کرو 9
پرتره رسمی سرنشینان کرو 9. از چپ: استفانی ویلسون، الکساندر گوربونوف، نیک هیگ و زنا کاردمن.

کرو 9 زودتر از اوت امسال بر فراز موشک فالکون 9 اسپیس ایکس از سواحل فضایی فلوریدا پرتاب خواهد شد، اما تاریخ نهایی هنوز اعلام نشده است.

کرو 9 اولین پرواز کاردمن و گوربونوف خواهد بود که به ترتیب در سال‌های 2017 و 2018 توسط آژانس‌های فضایی کشورهایشان به‌عنوان فضانورد انتخاب شدند.

هیگ دو مأموریت فضایی در کارنامه خود دارد، ازجمله یک سفر طولانی‌مدت به ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2019. این پرواز حدود پنج ماه پس از پرتاب ناقص ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام شد که طی آن مشکلی در موشک باعث شد فضاپیمای روسی سایوز حامل آنها باشد.

هیگ و فضانورد دیگری به‌نام «الکسی اوچینین» فرود اضطراری انجام دادند و خوشبختانه آسیب ندیدند. هیگ درمجموع 203 روز را در فضا گذراند.

ویلسون نیز در مجموع 42 روز دور از زمین بود. او در سه مأموریت مداری، که همه آنها با شاتل دیسکاوری پرواز کردند، حضور داشته‌ است. آخرین مورد از این سه پرواز، اس‌تی‌اس-131 بود که در آوریل 2010 راه‌اندازی شد.

همانطور که از نامش پیداست، کرو 9 نهمین ماموریت عملیاتی اسپیس ایکس خواهد بود که با موشک فالکون 9 و کپسول دراگون، به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرواز می‌کند. این پرواز برای مدت کوتاهی با کرو 8 همپوشانی خواهد داشت. چهار فضانورد کرو 8 قرار است زودتر از فوریه به سمت آزمایشگاه مداری پرتاب شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • hamed jafary
    hamed jafary | ۱۳ بهمن ۱۴۰۲

    اشکال در ارتباط سرور خدا وکیلی چه زمانی میخوایین این مشکل رو حل کنین؟ ی مطلب پست باز میشه شونصد تا ارور‌سرور چن ساله اینطوریه

مطالب پیشنهادی