ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نجوم و فضا

امروز در فضا: طولانی‌ترین پرواز فضایی بشر در تاریخ توسط پولیاکوف

دومین پرواز فضایی پولیاکوف طولانی‌ترین پرواز فضایی بشر در تاریخ است که در 8 ژانویه 1994 با پرتاب مأموریت سایوز TM-18 آغاز شد.

صبا سلوکی
نوشته شده توسط صبا سلوکی | ۱۸ دی ۱۴۰۲ | ۲۲:۳۰

دومین پرواز فضایی پولیاکوف، طولانی‌ترین پرواز فضایی بشر در تاریخ، در 8 ژانویه 1994 با پرتاب مأموریت سایوز TM-18 آغاز شد.

پولیاکوف در 22 مارس 1972 به‌عنوان فضانورد گروه پزشکی انتخاب شد. اولین پرواز او به فضا با سایوز TM-6 در سال 1988 انجام شد.

پس از اقامت در ایستگاه فضایی میر و انجام تحقیقات به مدت 240 روز، پولیاکوف با سایوز 7-TM به زمین بازگشت. اولین کلمه او پس از بازگشت این بود: «ما می‌توانیم به مریخ پرواز کنیم.»

پولیاکوف

دومین پرواز فضایی پولیاکوف طولانی‌ترین پرواز فضایی بشر در تاریخ است که در 8 ژانویه 1994 با پرتاب مأموریت سایوز TM-18 آغاز شد. او تقریباً 437 روز را در میر گذراند و آزمایش‌ها و تحقیقات علمی انجام داد.

در طول این پرواز، او بیش از 7000 بار دور زمین چرخید. در 9 ژانویه 1995، پس از 366 روز در فضا، پولیاکوف به‌طور رسمی رکورد مدت‌زمان پرواز فضایی را که شش سال قبل توسط «ولادیمیر تیتوف» و «موسی ماناروف» ثبت شده بود، شکست.

او در 22 مارس 1995 سوار بر سایوز TM-20 به زمین بازگشت. پس از فرود، پولیاکوف تصمیم گرفت مسافت کوتاهی را پیاده طی کند. با انجام این کار، او می‌خواست ثابت کند که انسان‌ها از نظر فیزیکی می‌توانند پس از یک مرحله گذر طولانی‌مدت روی سطح مریخ کار کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی