ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نجوم و فضا

ویرجین گلکتیک برای پرواز بعدی خود در اواخر ژانویه آماده است

اواخر ژانویه چهار فضانورد توسط ویرجین گلکتیک به فضا ارسال می‌شوند، با این‌حال اسامی آنها هنوز اعلام نشده است.

صبا سلوکی
نوشته شده توسط صبا سلوکی | ۳۰ آذر ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، ششمین پرواز تجاری شرکت ویرجین گلکتیک ماه آینده انجام خواهد شد.

ویرجین گلکتیک در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر شد، اعلام کرد که این ماموریت که به نام «گلکتیک 06» شناخته می‌شود، برای 26 ژانویه (6 بهمن) هدف‌گذاری شده‌ است. براساس این بیانیه، پرواز شامل چهار فضانورد خصوصی است که یکی از تگزاس، یک نفر از کالیفرنیا، یک نفر از اتریش و یک نفر به‌طور مشترک از اوکراین و کالیفرنیا خواهد بود. اما اسامی این فضانوردان اعلام نشد.

ویرجین گلکتیک، که بخشی از گروه شرکت‌های ریچارد برانسون است، گردشگران و فضانوردان خصوصی را با سیستم پرتاب هوایی به فضای زیر مداری می‌برد. این سیستم متشکل از یک هواپیمای حامل به‌نام «وی‌ام‌اس ایو» است که هواپیمای فضایی «وی‌ای‌اس یونیتی» را در ارتفاع حدود 15000 متری مستقر می‌کند.

ویرجین گلکتیک

در گلکتیک 06، یونیتی توسط فرمانده استارکو و خلبان نیکلا پیسایل، و ایو توسط فرمانده مایکل مازوکی و خلبان دن الیکس هدایت خواهد شد.

این شرکت پس از دو سال وقفه برای ارتقای سخت افزارهایش، شش پرواز فضایی را در همین چند ماه به پایان رساند. برخی از این پروازها به گردشگران خصوصی ارائه می‌شد، در‌حالی‌که برخی دیگر به مشتریان دولتی نیز خدمت‌رسانی می‌کردند. به عنوان مثال، والتر ویلادئی از نیروی هوایی ایتالیا، مأموریت Virtute-1 ایتالیا را در پرواز فضایی Virgin در 29 ژوئن بر عهده داشت.

نمایندگان این شرکت گفته‌اند انتظار می‌رود که ویرجین گالاکتیک هواپیمای یونیتی خود را در سال 2024 پس از یک یا دو پرواز دیگر بازنشست کند. به گزارش اسپیس نیوز، مایکل کولگلازیر، مدیرعامل این شرکت می‌خواهد روی توسعه نسل بعدی هواپیمای فضایی «کلاس دلتا» تمرکز کند که پس از آماده شدن‌‌ می‌تواند هفته‌ای دو بار پرواز کند.

انتظار می‌رود پروازهای آزمایشی خودروهای دلتا در سال 2025، و خدمات عملیاتی کامل آن در سال 2026 آغاز شود. اتفاقاً ناوگان ویرجین فراتر از خط کارمان به طول 100 کیلومتر پرواز نمی‌کند که توسط مقامات بین‌المللی به‌عنوان مرز فضا تلقی می‌شود. اما نهادهای ایالات متحده از مرز متفاوتی استفاده می‌کنند؛ 80 کیلومتر، که Virgin مرتباً از آن گذر می‌کند.

رقیب اصلی ویرجین گلکتیک در صنعت گردشگری زیرمداری، بلو اوریجین تحت حمایت جف بزوس، پس از شکست ماموریت بدون سرنشین نیو شپرد خود، 15 ماه از پروازها گناره‌گیری کرده‌ بود. اما این شرکت روز سه شنبه با پرتاب نیو شپرد بدون سرنشین به پرواز بازگشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی