ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علی بابا چین
کسب و کار

شرکت Alibaba مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره جدیدش را معرفی کرد

گروه چینی علی‌بابا در اطلاعیه‌ای خبر داد که به‌دنبال تغییرات بزرگ ساختاری در این شرکت، چه کسانی هدایت امور را بر عهده می‌گیرند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

چند ماه پیش اعلام شد که گروه چینی علی‌بابا با دولت مستقر در پکن به صلح رسیده و قرار است به چند کسب‌وکار کوچک‌تر تجزیه شود. این شرکت حالا در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که به‌دنبال این تغییرات چه کسی رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل جدید این کمپانی خواهد شد.

به گزارش CNN، «جوزف سای» (یا با تلفظ دقیق‌تر، جوزف تْسای)، معاون سابق رئیس هیئت‌مدیره و هم‌بنیان‌گذار گروه علی‌بابا، به‌عنوان جانشین «دنیل ژنگ» رئیس هئیت‌مدیره خواهد شد. از سوی دیگر، «ادی وو»، رئیس هیئت‌مدیره پلتفرم تجارت الکترونیکی Taobao و گروه Tmall نیز به‌جای ژنگ، مدیرعاملی علی‌بابا را بر عهده می‌گیرد. او همچنین کرسی ژنگ را در هیئت‌مدیره دریافت خواهد کرد.

جوزف سای

این دو نفر قرار است از تاریخ 10 سپتامبر 2023 (19 شهریورماه 1402) کار خود را در جایگاه‌های شغلی جدیدشان آغاز کنند.

مدیرعامل قبلی علی‌بابا کجا خواهد رفت؟

به‌دنبال این اتفاق، دنیل ژنگ همچنان به فعالیت به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل واحد ابری علی‌بابا ادامه خواهد داد. ژنگ در بیانیه‌ای دراین‌باره گفت: «با توجه به اهمیت گروه Alibaba Cloud Intelligence در مسیر جداشدن از شرکت مادر، زمان مناسبی برای من است تا این گذار را انجام دهم.» او تأکید کرد که ظهور هوش مصنوعی مولد فرصت‌های هیجان‌انگیز جدیدی را برای کسب‌وکار ابری این شرکت به‌وجود آورده است.

ادی وو

ادی وو نیز درباره این تغییرات گفت: «قدردان اعتمادی هستم که هیئت‌مدیره گروه علی‌بابا به من دارند و مفتخرم که به‌جای دنیل مدیرعامل علی‌بابا می‌شوم. اگرچه تحولات جاری ساختارهای سازمانی و اداری جدیدی را ایجاد می‌کنند، اما مأموریت علی‌بابا بدون تغییر باقی می‌ماند.»

این تغییرات درحالی رقم می‌خورد که علی‌بابا و مدیرعامل سابقش، «جک ما»، چند سالی با رگولاتورهای چینی درگیر بودند. اما درنهایت در فروردین‌ماه اعلام شد که این شرکت بزرگ چینی به شش کسب‌وکار کوچک‌تر تجزیه می‌شود. جک ما نیز حالا ظاهراً زندگی آرام‌تری را انتخاب کرده است و در دانشگاه توکیو تدریس می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی