ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

OpenAI
کسب و کار

تهدید صدها کارمند OpenAI: اگر سم آلتمن برنگردد، ما هم شرکت را ترک می‌کنیم

خواسته کارمندان بازگشت سم آلتمن و استعفای هیئت‌مدیره است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳۰ آبان ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۲

پس از اخراج «سم آلتمن» از OpenAI، حالا اکثر کارمندان این شرکت تهدید کرده‌اند که در صورت عدم بازگشت آلتمن و استعفای هیئت‌مدیره، این شرکت را ترک می‌کنند و به مایکروسافت می‌پیوندند. حدود 650 نفر از 770 کارمند OpenAI ظاهراً در نامه‌ای به هیئت‌مدیره چنین درخواستی را مطرح کرده‌اند.

در نامه‌ای که ظاهراً امضای 650 کارمند OpenAI زیر آن ثبت شده است، به هیئت‌مدیره گفته شده که در صورت عدم بازگشت سم آلتمن و «گرگ براکمن» و استعفای هیئت‌مدیره، کارمندان شرکت را ترک خواهند کرد. کارمندان OpenAI می‌گویند مایکروسافت به آن‌ها اطمینان داده است که در تیم جدید هوش مصنوعی این شرکت جای کافی برای جذب همه آن‌ها وجود دارد.

نامه تهدیدآمیز کارمندان OpenAI به هیئت‌مدیره

کارمندان شرکت سازنده ChatGPT می‌گویند هیئت‌مدیره با تصمیمات خود کار آن‌ها را به خطر انداخته و مأموریت آن‌ها و این شرکت را زیر سؤال برده است. کارمندان قبول ندارند که OpenAI بدون توجه به موضوعات ایمنی، با سرعتی بیش از اندازه درحال پیش‌بردن پروژه‌های هوش مصنوعی بوده است.

تعداد کارمندانی که درحال امضای این نامه هستند، همچنان درحال افزایش است. در ابتدای انتشار این نامه حدود 500 نفر آن را امضا کرده بودند، اما مدیر بخش ایمنی OpenAI بعداً از افزایش تعداد امضاکنندگان به 650 نفر خبر داد. پیش‌تر در مطلبی به شما گفته بودیم که کدام چهره‌های کلیدی OpenAI را به مقصد مایکروسافت ترک می‌کنند.

نکته عجیب اینجاست که نام «ایلیا سوتسکیور»، دانشمند ارشد OpenAI که گفته می‌شد در حذف سم آلتمن از این شرکت نقش مهمی داشته است نیز در زیر این نامه دیده می‌شود. او همچنین دیروز در پستی از مشارکت در اقدامات هیئت‌مدیره در روزهای اخیر ابراز پشیمانی کرده بود. ساتسکیور در ایکس نوشت: «هرگز نمی‌خواستم به OpenAI صدمه بزنم. من عاشق همه چیزهایی هستم که باهم ساختیم و هر کاری بتوانم انجام می‌دهم تا دوباره شرکت را متحد کنم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی