ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سم آلتمن گرگ براکمن
کسب و کار

کدام افراد کلیدی OpenAI همراه با سم آلتمن به مایکروسافت می‌پیوندند؟

به‌دنبال خروج سم آلتمن از OpenAI و پیوستن او مایکروسافت، چهره‌های برجسته زیادی شرکت سازنده ChatGPT را ترک می‌کنند.

سه روز اخیر برای OpenAI، مدیران و کارمندان آن روزهای پرتلاطمی بود و این تلاطم امروز به نقطه اوج خود رسیده است. «سم آلتمن» پس از اخراج از OpenAI نتوانست با هیئت‌مدیره به توافق برسد و به این شرکت برگردد. درنتیجه مایکروسافت او را به‌عنوان مدیر تیم جدید تحقیقات هوش مصنوعی پیشرفته خود استخدام کرد. به‌دنبال این اتفاق، تعدادی از چهره‌های برجسته OpenAI نیز از این شرکت جدا شدند.

پس از اعلام خبر برکناری سم آلتمن از مدیرعاملی OpenAI، حتی «میرا موراتی»، جانشین موقت او نیز خواستار بازگرداندن این چهره برجسته در صنعت هوش مصنوعی بود. بااین‌حال، مذاکرات در این زمینه راه به جایی نبرد و درنهایت اعلام شد که «امت شیر»، مدیرعامل سابق توییچ، هدایت موقت این شرکت را بر عهده خواهد گرفت.

ساعتی بعد ساتیا نادلا در خبری اعلام کرد که مایکروسافت سم آلتمن، «گرگ براکمن» و همکاران آن‌ها را به استخدام خود درآورده است تا تیم جدید هوش مصنوعی این شرکت را رهبری کنند. اگرچه گرگ براکمن تنها کسی است که در بیانیه نادلا در کنار آلتمن از او نام برده شده، اما افرادی بیشتری OpenAI را ترک می‌کنند.

از راست به چپ: گرگ براکمن، میرا موراتی، سم آلتمن، ایلیا سوتسکیور

چه کسانی شرکت OpenAI را ترک می‌کنند؟

گرگ براکمن در پستی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرده است که آن‌ها در مایکروسافت محصولی تازه خواهند ساخت که شگفت‌انگیز خواهد بود. او می‌گوید مدیران تیم هوش مصنوعی جدید مایکروسافت در ابتدا شامل «جیکوب پاچوکی»، مدیر ارشد توسعه GPT-4 و مدیر تحقیقات OpenAI، «سیمون سیدور»، عضو تیم فنی OpenAI و «الکساندر مادری»، رئیس واحد آمادگی خواهد بود. او وعده داده است که در آینده افراد بیشتری به این تیم ملحق خواهند شد.

افزون بر فهرست منتشرشده از سوی براکمن، افرادی نظیر میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری، «برد لایت‌کپ»، مدیر ارشد عملیات، «جیسون کووان»، مدیر ارشد استراتژی، «چلسی سیرا واس»، عضو تیم فنی، «مدی سیمنز»، طراح محصول، «جاشوا آچیام»، دانشمند محقق OpenAI نیز در کنار بسیاری از دیگر کارمندان شرکت در پست‌هایی در شبکه اجتماعی ایکس به‌طور ضمنی از آلتمن حمایت کرده‌اند. بنابراین می‌توان احتمال داد که همکاری آن‌ها هم با OpenAI به پایان برسد. منتها هنوز نمی‌توان به‌صورت قطعی در این مورد اظهارنظر کرد و مشخص نیست که این افراد نیز به تیم آلتمن در مایکروسافت ملحق می‌شوند یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی