ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سم آلتمن ایلیا سوتسکیور
کارآفرینی

شکست مذاکرات با سم آلتمن؛ «امت شیر» مدیرعامل موقت شرکت سازنده ChatGPT شد

با شکست مذاکرات برای بازگرداندن سم آلتمن به OpenAI، هیئت‌مدیره «امت شیر» را به‌عنوان مدیرعامل موقت جدید معرفی کرد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۹ آبان ۱۴۰۲ | ۰۹:۴۰

پس از اخراج «سم آلتمن» از مدیرعاملی OpenAI و مذاکره مجدد برای بازگرداندن او به شرکت، حالا هیئت‌مدیره شرکت سازنده ChatGPT در خبری غیرمنتظره اعلام کرد که «میرا موراتی»، مدیرعامل موقت فعلی را که حامی آلتمن بود نیز کنار می‌گذارد و صندلی مدیرعاملی را موقتاً به «امت شیر» (Emmett Shear)، مدیرعامل سابق توییچ می‌دهد.

به گزارش وب‌سایت اینفورمیشن، «ایلیا ساتسکیور»، هم‌بنیان‌گذار و رئیس هیئت‌مدیره OpenAI اعلام کرد که امت شیر، هم‌بنیان‌گذار توییچ را به این شرکت می‌آورد تا او را به‌جای میرا موراتی، در سمت مدیرعاملی موقت این شرکت قرار دهد. بااین‌حساب، بازگشت سم آلتمن به OpenAI دیگر منتفی شده است.

هیئت‌مدیره روز جمعه سم آلتمن را اخراج و میرا موراتی را به‌عنوان جانشین موقت او معرفی کرد. بااین‌حال، آن‌ها برای بازگرداندن آلتمن از سوی سرمایه‌گذاران تحت فشار قرار گرفتند و مدیرعامل سابق OpenAI به دفتر مرکزی این شرکت رفت تا درباره بازگشت خود مذاکره کند. حالا با انتشار این خبر ظاهراً مذاکرات موفقیت‌آمیز نبوده است.

امت شیر به‌عنوان مدیرعامل موقت جدید OpenAI انتخاب شد

امت شیر، هم‌بنیان‌گذار توییچ

در گزارش اینفورمیشن گفته شده است که ساتسکیور به کارمندان OpenAI اعلام کرده که آلتمن به شرکت برنخواهد گشت و درعوض هم‌بنیان‌گذار توییچ بر صندلی مدیرعاملی این شرکت تکیه خواهد زد. با توجه به حمایت میرا موراتی از بازگشت آلتمن به شرکت، هیئت‌مدیره او را هم کنار گذاشت تا با امت شیر بتواند تصمیمات خود را راحت‌تر پیش ببرد.

آلتمن در زمان حضور مجدد خود در دفتر مرکزی OpenAI اعلام کرده بود که این اولین و آخرین باری خواهد بود که با کارت مهمان به این شرکت می‌آید. گزارش‌ها حاکی است که او در مذاکره با هیئت‌مدیره برای بازگشت خود خواستار کناره‌گیری آن‌ها شده بود. اما ظاهراً هیئت‌مدیره با این شرایط موافقت نکرده است.

تغییرات بزرگ در OpenAI بسیاری از فعالان صنعت فناوری را شوکه کرده و حتی در گزارش‌ها گفته شده است که مایکروسافت، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار این شرکت نیز از تصمیم هیئت‌مدیره برای برکناری سم آلتمن مطلع نبوده و همین مسئله موجب عصبانیت «ساتیا نادلا» شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی