ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لاستیک بی اف گودریچ
اخبار خودرو

شرکت BFGoodrich از لاستیک مخصوص خودروهای پلیس رونمایی کرد

شرکت BFGoodrich لاستیک مخصوصی را برای خودروهای پلیس تولید کرده است که از نظر چسبندگی و ترمزگیری عملکرد خیلی بهتری دارند.

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۴ تیر ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

خودروهای پلیس به‌منظور مقابله هرچه بهتر با سارقین و مجرمین باید دارای قدرت، سرعت و هندلینگ بالایی باشند. یکی از فاکتورهایی که هندلینگ خودرو را تحت تأثیر قرار می‌دهد، نوع تایر است. درصورت استفاده از تایرهای معمولی، خودروهای پلیس هنگام تعقیب و گریز در پیچ‌ها دچار انحراف از مسیر می‌شوند که آن‌هم خطرات زیادی را در پی دارد. همچنین قدرت ترمزگیری ارتباط مستقیمی با کیفیت تایرها دارد. شرکت BFGoodrich برای کمک به نیروهای پلیس، لاستیک پیشرفته‌ای را مخصوص خودروهای تعقیب و گریز تولید کرده است.

شاید بدانید BFGoodrich جزو بزرگ‌ترین و معروف‌ترین تولیدکنندگان لاستیک خودرو در جهان به شمار می‌رود. تایر ابداعی این کمپانی آمریکایی برای استفاده در خودروهای پلیس، Elite-Force T/A نام دارد و چهارفصل است؛ به همین خاطر این تایر در هر شرایط آب‌وهوایی عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش می‌گذارد. BFGoodrich تأکید دارد عملکرد تایرهای سری Elite-Force T/A در سطوح مرطوب بسیار عالی است و می‌توان این سری را جزو بهترین‌های بازار دانست.

لاستیک

برای درک بهتر، BFGoodrich می‌گوید درصورت تجهیز یک خودرو به لاستیک سری Elite-Force T/A، مسافت ترمزگیری در سطوح خیس تا 21 فوت (معادل 6.4 متر) کاهش می‌یابد. باید به این نکته اشاره کرد که عملکرد این لاستیک‌ها در مسیرهای خاکی و غیرآسفالته نیز عالی است.  

همکاری BFGoodrich و پلیس آمریکا در تولید لاستیک Elite-Force T/A

شرکت BFGoodrich در توسعه تایرهای سری Elite-Force T/A با پلیس همکاری کرده و از بازخوردهای دریافتی در مراحل طراحی و تست استفاده کرده است. سرگرد «جیسون رمی» از کلانتری اج‌فیلد کارولینای جنوبی یکی از اعضای کادر پلیس است که با شرکت BFGoodrich همکاری کرده؛ وی معتقد است حفظ هندلینگ در مسیرهای مرطوب و خیس، به‌خصوص در تعقیب و گریزهای با سرعت بالا از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است.

لاستیک

در کنار چسبندگی ایده‌آل، لاستیک‌های سری Elite-Force T/A از نظر مقاومت و طول عمر نیز عملکرد بهتری دارند. برای مثال، میزان مقاومت این لاستیک‌ها 35 درصد بیشتر از تایرهای رایج کنونی است. برای هماهنگی با انواع خودروهای پلیس، شرکت BFGoodrich لاستیک جدید خود را در ابعاد مختلف تولید خواهد کرد. جالب اینکه این سری با لوگوهای مخصوص و یا نوشته‌های معمولی روی دیواره تولید خواهد شد. هدف از تولید تایرها با نوشته‌های معمولی، استفاده از آن‌ها در خودروهای مخصوص عملیات مخفی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی