ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تعویض پلاک خودرو
اخبار خودرو

تعویض پلاک خودرو به محل کاسبی سودجویان تبدیل شده است!

کاستی‌های موجود در سامانه تعویض پلاک خودرو باعث شده است تا عده‌ای از سودجویان با فروش نوبت، سودهای هنگفت به جیب بزنند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۸ دی ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

تعویض پلاک خودرو یکی از مراحل حیاتی در نقل و انتقال اتومبیل است. پس از آن‌که دفاتر اسناد رسمی از فرآیند نقل و انتقال خودرو حذف شدند،‌ تمامی مراحل برعهده مراکز تعویض پلاک قرار گرفت. پلیس راهور سعی کرده است با راه‌اندازی سامانه آنلاین نوبت‌دهی، این رویه را نسبت به گذشته تسریع کند اما در عمل همچنان مشکلاتی پیش روی متقاضیان تعویض پلاک اتومبیل قرار دارد.

همچنین بخوانید: مدارک لازم برای تعویض پلاک در سال ۱۴۰۲

سامانه نوبت‌دهی تعویض پلاک خودرو کاستی‌هایی دارد. این کاستی‌ها موجب شده‌اند تا دریافت نوبت برای تعویض پلاک اتومبیل به راحتی امکان‌پذیر نباشد. حتی برخی روزها این سامانه یا دیگر سامانه‌های مربوط به آن از دسترس خارج می‌شوند. همین مساله به سودجویان کمک کرده است تا از این راه برای کسب درآمد خود استفاده کنند.

خرید نوبت تعویض پلاک خودرو چقدر هزینه دارد؟

این روزها اگر به پلتفرم‌های ثبت آگهی آنلاین سر بزنید،‌ با مواردی در حوزه فروش نوبت تعویض پلاک خودرو مواجه خواهید شد. این افراد با دریافت 100 الی 250 هزار تومان وجه نقد به شما نوبت تعویض پلاک می‌دهند. حتی اگر تمامی نوبت‌ها در یک‌روز پر شده باشد هم جای نگرانی نیست،‌ چرا که این افراد از قبل نوبت‌ها را رزرو کرده‌اند و هر نوبتی که بخواهید را در اختیار شما قرار می‌دهند.

به نظر می‌رسد این اقدام یک بازی دو سر برد است. در یک سو متقاضی نقل و انتقال خودرو می‌تواند در موعد مقرر، نقل و انتقال خودرویش را انجام دهد. در سوی دیگر نیز فرد فروشنده نوبت درآمد مناسبی را خواهد داشت. اگر هر فرد نوبت‌فروش تنها یک نوبت در روز بفروشد،‌ ماهانه حداقل پنج میلیون تومان درآمد خواهد داشت.

تعویض پلاک خودرو

البته واسطه‌گری در حوزه نقل و انتقال خودرو تنها به این جا ختم نمی‌شود. تا پیش از تغییر رویه نقل و انتقال اتومبیل، تمامی مراحل این کار به صورت حضوری انجام می‌شد. خریدار و فروشنده یا وکیل رسمی آن‌ها بایستی به صورت حضوری در مراکز تعویض پلاک و دفاتر اسناد رسمی حاضر می‌شدند تا نقل و انتقال خودرو را انجام دهند. با تغییر این رویه، بسیاری از مردم ناچار هستند تا فرآیند دریافت نوبت خود را در کافی‌نت‌ها یا دفاتر خدماتی انجام دهند. در واقع دردسرهای متقاضیان پس از تغییر رویه نقل و انتقال خودرو بیشتر شده است و اکنون نیز شاهد واسطه‌گری در این موضوع هستیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی