ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هایما S5
اخبار خودرو

هایما S5 با جلوپنجره جدید مشاهده شد، تغییرات کند و نرم در ایران خودرو!

به تازگی تصاویری از هایما S5 منتشر شده است که این خودرو را با جلوپنجره جدید نشان می‌دهد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

ایران خودرو از اواسط دهه 1390 و برای رقابت با خودروسازان خصوصی، تصمیم گرفت تا محصولات چینی را نیز به خط تولید خود اضافه کند. اتومبیل‌های شاخص چینی ایران خودرو، دو کراس‌اوور هایما S5 و هایما S7 هستند. هایما S5 یک کراس‌اوور جمع‌وجور است، در حالی که هایما S7 کراس‌اووری کوچک محسوب می‌شود. با وجود تغییر چندباره رقبای این دو کراس‌اوور، ایران خودرو تاکنون به ارائه چند تغییر کوچک در این خودروها اکتفا کرده است.

تغییرات هایما S5 در ایران خودرو

هایما S5 از سال 1396 تاکنون توسط ایران خودرو به تولید می‌رسد. این خودرو تاکنون دو تغییر را تجربه کرده است. تغییر نخست مربوط به گیربکس این خودرو می‌شود، جایی که شاهد تعویض گیربکس CVT با جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک بودیم. هایما اس 5 تا سال 1400 با گیربکس CVT به تولید رسید و از آن پس گیربکس شش سرعته خودکار جایگزین جعبه دنده پیشین شد.

همچنین بخوانید: بررسی هایما S5 ؛ مشخصات فنی، ظاهری، آپشن ها و تجهیزات

اکنون کراس‌اوور ریزنقش ایران خودرو، دومین تغییر خود را تجربه کرده است. ایران خودرو از این پس هایما S5 را با جلوپنجره جدید به بازار می‌فرستد که شباهت بسیاری به جلوپنجره جدید خودروهای چری دارد. به جز تغییر بخش جلوپنجره، هیچ‌گونه نکته جدید دیگری در این کراس‌اوور مشاهده نمی‌شود. حتی طرح کلی جلوپنجره نیز بدون تغییر باقی مانده است. ایران خودرو وعده داده است در آینده، این خودرو تغییرات بیشتری را تجربه کند.

هایما S5

ذکر این نکته ضروری است که هر دو محصول مونتاژی ایران خودرو یعنی هایما S5 و هایما S7، یک فیس‌لیفت را در فاصله‌ سال‌های 2017 تا 2019 میلادی تجربه کرده‌اند. هر دو این خودروها اکنون از سبد محصولات هایما خارج شده‌اند و جای آن‌ها را کراس‌اوورهای دیگری پر کرده است. با این حال ایران خودرو همچنان به تولید این دو کراس‌اوور با چهره و مشخصات قبلی ادامه می‌دهد. البته این رویه باعث شده است تا قیمت این دو خودرو ارزان‌تر از رقبای مونتاژی آن‌ها در بازار ایران باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی